• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kabataş'ta yalanlar bile birbirini tutmuyor

Kabataş'ta yalanlar bile birbirini tutmuyor
0 0

Kabataş’ta darp ve cinsel tacizine uğradığını öne süren Zehra D. verdiği ifadede yerlerde sürüklendiğini, erkeklerin üzerine idrarlarını yaptığını, küfürler ettiğini öne sürüyor. Ancak bu ifadeler, gazetecilerin yazılarıyla örtüşmüyor.

27 Ekim 2015 Salı 05:08

Gezi olayları sırasında Kabataş’ta yaşandığı öne sürülen olayı kaleme alan Elif Çakır’la ilgili Taraf Gazetesi yazarı Murat Seçkin’in önceki gün yazdığı iddiaların ardından, Elif Çakır, mağdur olduğunu öne süren Zehra D’nin ifade tutanaklarını sosyal medya hesabından paylaştı. Gezi Direnişçilerinin darp ve cinsel tacizine uğradığını öne süren Zehra D’nin vermiş olduğu ifade ile Çakır’ın ve yandaş yazarların yazdıkları arasındaki farklılık dikkat çekiyor.

 

‘Ben anladım!’

 

Gezi Direnişi sırasında Kabataş’ta başörtülü bir kadının darp ve cinsel tacize uğradığına ilişkin söyleşide imzası bulunan Çakır’ın editör ile arasında geçtiği öne sürülen diyaloğu, o dönemki Star Gazetesi editörü, Taraf gazetesi yazarı Murat Seçkin köşesinde yazdı. Seçkin, Çakır’a editörün “Bunları bu kadın mı anlattı” sorusu üzerine “Psikolojik olarak bitmiş durumda... Konuşacak hali yoktu. Ne anlatabilirdi ki? Ama ne demek istediğini ben anladım!” cevabı verdiği iddiası kamuoyunun gündemine oturdu.

 

Söz konusu iddia üzerine Elif Çakır da mağdur olduğunu öne süren Zehra D’nin kişilik haklarına saygı göstermeksizin, açık telefon numaralarının yer aldığı ifade tutanaklarını sosyal medya hesabından paylaştı. Gezi Direnişçilerinin darp ve cinsel tacizine uğradığını öne süren Zehra D. ifadede yerlerde sürüklendiğini, erkeklerin üzerine idrarlarını yaptığını, küfürler ettiğini öne sürüyor.

 

SAVCILAR GÖREVE

 

Elif Çakır, mağdur olduğunu öne süren Zehra D’nin ifade tutanaklarını sosyal medya hesabından paylaştı. Olayla ilgili yorumlar yapan Çakır, savcıları göreve çağırarak “Ben sadece Z.D’nin anlattıklarını aktardım, röportaj kayıtlarımı vermeye hazırım” dedi.

 

Çakır: ‘Deri eldiven’ dedi

 

Elif Çakır: “Üzerleri çıplak, elleri deri eldivenli, başlarında tuhaf bantlı 70-100 kadar adamın ortasında kaldım.”

 

Zehra D: 'Deri eldiven yok'

 

Zehra D: “Bu şahıslar arasında bulunan erkek şahısların büyük bir kısmının üst kıyafeti yoktu, kimisinin kafasında siyah renkli bantlar bulunuyordu.”

 

Berkan: 'Bebeği kucağında' demişti

 

İsmet Berkan: “Görüntüde tacize uğradığını söyleyen kadın kucağında bebeğiyle bir kalabalığın arasına giriyor. Boş bir çocuk arabasını da itiyor. Sonra çocuk arabasının devrildiğini görüyorsunuz. Sonra kadın da çıkıyor dışarıya. Görüntü bu.”

 

Zehra D: 'Bebek arabada'

 

Zehra D: “Çocuğumun içerisinde bulunduğu bebek arabası ile terminal binasının orada bulunan ışıklardan karşıya geçmek üzere ışıkların oraya geldim.”

 

SELVİ: KADINI KURTARANLAR DÖVÜLDÜ

 

Abdülkadir Selvi: “Kabataş İskelesi’nin karşısına geçerken bir grup eylemciyi görüyor. Bunların Gezi eylemcileri olduğunu fark ediyor, hatta çevre ve ağaç eylemi yaptıkları için de en ufak bir rahatsızlık hissetmiyor.” 

 

Zehra D: “Bu şahısların son günlerde ülkemizde meydana gelen protesto olaylarında şahıslar olduğunu anladım. Hızlı bir şekilde büfeye gittim. Sonra da alandan uzaklaşmak için karşıya geçtim.”

 

ZEHRA D: KİMSE YARDIMCI OLMADI

 

Selvi: “Olay yerindeki bir adam müdahale edip, genç anneyi kurtarmaya çalışıyor. Onu da dövüyorlar.” 

 

Zehra D: “Çevrede bulunan insanlar da yardımcı olmadı.”

 

KAYNAK: CUMHURİYET

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha