• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Karagül: Saldırının ardında denklem değiştirmek isteyenler var. Türkiye denklem değişikliği istiyor

Karagül: Saldırının ardında denklem değiştirmek isteyenler var. Türkiye denklem değişikliği istiyor
0 0

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, canlı yayında önce Fransa'daki saldırıların arkasında bölgede denklem değiştirmek isteyenlerin olduğunu söyledi. Ardından da denklem değiştirmek isteyen ülkenin Türkiye olduğunu ifade etti.

14 Kasım 2015 Cumartesi 09:08

HABERDAR / ÖZEL - AKP'ye yakın Yeni Şafak gazetesinin Genel yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Paris'teki saldırıların ardından TVNET'te canlı yayında yaptığı açıklamada, "Ortadoğu'da kim denklem değiştirmek istiyorsa, saldırının arkasında onlar var" dedi.

 

Karagül, konuşmasının sonlarına doğru ise, ülkelerin Ortadoğu ve Suriye'deki pozisyonlarına dikkat çekerek, "Türkiye'nin pozisyonu belli, Türkiye orada jeopolitik bir denklem değişikliği istiyor." ifadesini kullandı..

 

Karagül'ün, önce saldırının ardında denklem değiştirmek isteyenlerin olduğunu söyleyip ardından da Türkiye'nin denklem değiştirmek istediğini belirtmesi şaşkınlıkla karşılandı.

 

Yeni Şafak gazetesinin sitesinde de yayınlanan ve saldırıların ardında sanki Türkiye varmış gibi anlaşılmasına neden olan bu ifadelerle ilgili bir açıklama ve düzeltme yapılmadı.

 

İŞTE KARAGÜL'ÜN GENEL YAYIN YÖNETMENİ OLDUĞU YENİŞAFAK GAZETESİ'NDE YAYINLANAN KONUŞMASINDA PEŞPEŞE KULLANDIĞI O CÜMLELER

 

 

KAYNAK: HABERDAR

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha