• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Korkusuz yazarı Takan: ‘Erdoğan Saray’da ‘başıma neler gelebilir, araştırın’ komisyonu’ kurdurmuş’

Korkusuz yazarı Takan: ‘Erdoğan Saray’da ‘başıma neler gelebilir, araştırın’ komisyonu’ kurdurmuş’
0 0

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saray’da seçimi yine kazansa bile AKP’nin Meclis çoğunluğunu kaybetmesi halinde ‘başına ne gibi işler gelebileceğinin’ araştırılması için komisyon kurdurduğunu iddia etti.

9 Ağustos 2022 Salı 13:59

Takan, Saray’daki bir kaynağının “Reis bir komisyon kurdu. Parlamento çoğunluğu kaybedilirse anayasal ve yasalar çerçevesinde Cumhurbaşkanının başına neler gelebilirin araştırılması yapılıyor. Ve alınacak önlemler konusunda kafa yoruluyor. Tayyip Bey, ‘topal ördek’ olmak istemiyor.” dediğini yazdı.

 

Ahmet Takan şu görüşlere yer verdi:

 

Saray içinde Emine Erdoğan Hanım’a, çocuklara ve Tayyip Erdoğan’a özel hizmet vermek için oluşturulan ekipler ve komisyonlar da vardır. Bunların çalışma süreleri günün ihtiyaçlarına göre düzenlenir. Ayrıcalıklar, konunun anlam ve önemine göre ayar edilir.

 

Bal tutan parmağını yalar rejiminin nimetleri bugünkü yazının konusu değil…

 

Merakla takip ettiğinizi sandığım, “Seçim olursa sonucu ne olur?”a gelebilmek için bu girizgahı yaptım.
Uzun süredir saray için yapılan özel anketler pek iç açıcı değil. Bahsetmediklerine bakmayın! Ben de olsam aynısı yapar, şiddetle görmezden gelirdim…

 

Saray da yeni bir özel komisyon kurulmuş… Topal ördek komisyonu!.. Ben öyle isimlendirdim. Siz isterseniz, “AKP, seçimde Parlamento çoğunluğunu kaybederse, Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığını kazanırsa, başına ne gibi işler gelebilir araştırma komisyonu” da diyebilirsiniz.

 

Saray kaynağımla sohbet ederken, “Tayyip Erdoğan hesap kitap adamıdır. Her türlü ihtimali değerlendiriyor, masaya yatırıyor ve ona göre çalışıyor “dedi. Kaynağım, Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağından çok emin. Ancak, ortak sıkıntılarını açık etmeden de edemedi; “Tayyip Erdoğan kazanacak ama herhalde millet bu sefer faturayı AKP’ye kesecek. AKP, Meclis çoğunluğu kaybedecek. MHP, hep baraj altı görünüyor. Cumhur İttifakı devam etse de Meclis çoğunluğunu kaybedebilir.”

 

Soruyu net sordum;

 

“Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimin kazanır, Cumhur İttifakı da Meclis çoğunluğundan düşerse ne olur? Ne yapacaksınız?

 

“Derin bir iç çekti kaynağım ve şu cevabı verdi; “Reis bu ihtimali gördüğü için bir komisyon kurdu. Parlamento çoğunluğu kaybedilirse anayasal ve yasalar çerçevesinde Cumhurbaşkanının başına neler gelebilirin araştırılması yapılıyor. Ve alınacak önlemler konusunda kafa yoruluyor. Tayyip Bey, ‘topal ördek’ olmak istemiyor.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha