• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Markar Esayan'dan Bugün'e 'Dink'i FETÖ öldürdü' yalanlaması

Markar Esayan'dan Bugün'e 'Dink'i FETÖ öldürdü' yalanlaması
0 0

Markar Esayan, Bugün'e verdiği ropörtajda Hrant'la ilgili sözlerinin çarpıtıldığını söyledi.

21 Ocak 2016 Perşembe 14:54

AKP İstanbul Milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Markar Esayan, Hrant Dink'in öldürülüşünün 9. yıl dönümünde yönetimine kayyum atanan Bugün gazetesinden Aslıhan Karataş'a konuştu. 

 

'Dink'i FETÖ öldürdü' başlığıyla verilen habere Esayan'dan yalanlama geldi. Markar Esayan, Yeni Şafak'taki 'Gölge etmeyin başka ihsan istemez' başlıklı yazısında Bugün gazetesine uyarıda bulundu. 

 

 

Esayan, Bugün'e "Söylemediğim şekilde ve uyardığım halde “Dink'i FETÖ öldürdü” başlığıyla verdi. Bu heves yanlıştır. Gereksizdir." diye seslendi.

 

Esayan'ın bugün yayınlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

 

Bu davayı, paralel örgütün tasfiyesinde araçsallaştırmamak, ama bunu yapmayalım derken bu örgütün olası dahlini de gözden kaçırmamak gerekir. (Mesela Bugün gazetesi benimle yaptığı röportajı söylemediğim şekilde ve uyardığım halde “Dink'i FETÖ öldürdü” başlığıyla verdi. Bu heves yanlıştır. Gereksizdir.

 

Bu nedenle, kamu görevlilerinin de dahil edildiği son iddianameyi Dink avukatları gibi çok önemsiyor, oldukça objektif buluyorum. Öte yandan bu davanın/gazetesinin, cinayetin kullanım değerinin çevresini oksitlemiş olan sol çevrenin son iddianameye ilgisizliği de dikkat çekici. Ne yani, katil istediğimiz kişi çıkmazsa diye, önleme faaliyetine mi gireceksiniz?

 

Bu nasıl Hrant'ın arkadaşlığıdır?

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha