• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Özgür Gündem Nöbetçi Yayın Yönetmenliği davası ertelendi

Özgür Gündem Nöbetçi Yayın Yönetmenliği davası ertelendi
0 0

Özgür Gündem Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendiği için yeniden yargılanan TTB Merkez Konsey Başkanı Şebnem Korur Fincancı, RSF Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu ve gazeteci Ahmet Nesin'in dava duruşması ertelendi.

30 Eylül 2021 Perşembe 17:09

Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK) kapatılan Özgür Gündem Gazetesi Nöbetçi Yayın Yönetmenleri Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu ve yazar Ahmet Nesin’in yeniden yargılandığı davanın ilk duruşması Çağlayan’da bulunan İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Fincancı ve Önderoğlu ile avukatları duruşmada hazır bulundu. Ahmet Nesin ise yurt dışında olduğu için duruşmaya katılmadı.  

 

Kimlik tespitiyle başlayan duruşmada söz alan Önderoğlu ve Fincancı, daha önceki beyanlarını tekrar ettiklerini belirtti. Fincancı’nın avukatı Meriç Eyüpoğlu, istinaf mahkemesinin beraat kararını bozmasının yanlış olduğunu belirterek, bozmaya gerekçe gösterilen hususların nedenlerin giderilmesini istedi.

 

DURUŞMA ERTELENDİ

 

Mahkemeye heyeti, duruşmaya katılmayan Ahmet Nesin’in savunmasının alınması amacıyla yurt dışı adreslerine talimat gönderilmesine karar verdi. Mahkeme, koronavirüs salgınına yakalandığı gerekçesiyle duruşmaya mazeret gönderen gazeteci İnan Kızılkaya’nın ise bir sonraki duruşmada hazır bulunmasını kararlaştırdı. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha