• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Reuters'a konuşan Türk yetkili: Covid-19 vaka sayısı belirti göstermeyenler de dahil edilirse açıklananın beş katı olabilir

Reuters'a konuşan Türk yetkili: Covid-19 vaka sayısı belirti göstermeyenler de dahil edilirse açıklananın beş katı olabilir
0 0

Reuters haber ajansına konuşan üst düzey bir Türk yetkili, Türkiye’de koronavirüs vakalarının artması üzerine yeni önlemler alınabileceğini söyledi.

21 Ekim 2020 Çarşamba 18:22

Kimliğini gizli tutmak isteyen üst düzey yetkili, Türkiye’deki toplam Covid-19 vaka sayılarının, belirti göstermeyenler de dahil edilirse, açıklananın beş katı olabileceğini söyledi.

 

Türkiye’de Pazartesi günü, günlük vaka sayısının 2026 olduğu açıklandıktan sonra Reuters’a konuşan yetkili, “Son birkaç haftadaki sürece bakıldıktan sonra yeni önlemler yürürlüğe girebilir” dedi ve ay başında okulların kısmi kapanmasının etkisi incelendikten sonra durumun daha çok netleşeceğini ifade etti.

 

Reuters’a konuşan bir diğer yetkili de Ankara’da vaka artış hızında azalma görülmesine rağmen, İstanbul gibi büyük şehirlerdeki artışın "zor durumda" bulunan ülke için risk oluşturduğunu belirtti.

 

Aynı yetkili, "sokağa çıkmanın tamamen yasaklanması, kısıtlanması" gibi önlemlerin de gündemde olmadığını ifade etti ve "Gündemdeki önlemler, restoranların ve bazı tesislerin belirli saatlerde kapatılması, gençlerin ve 65 yaş üstünün dışarı çıkabileceği saatlerin belirlenmesi, son adım olarak da hafta sonu sokağa çıkma yasakları" dedi.

 

Kabinenin önlemler üzerinde çalıştığını söyleyen yetkili "Çok fazla beklemeden bazı adımların atıldığını göreceğiz" diye konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha