• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

RTÜK Üyesi Taşçı: Kılıçdaroğlu'nun videosunu eş zamanlı yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV hakkında RTÜK ceza raporu hazırlattı

RTÜK Üyesi Taşçı: Kılıçdaroğlu'nun videosunu eş zamanlı yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV hakkında RTÜK ceza raporu hazırlattı
0 0

"Şikâyetçi TÜRGEV ve ENSAR!"

27 Mayıs 2022 Cuma 16:26

RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "ABD'ye para akışı elimizde, paravan vakfın yönetimi Erdoğan ailesi üyelerine ait!" açıklamasını yaptığı videoyu yayımlayan KRT TV, TELE1 ve Halk TV ile ilgili RTÜK'te ceza raporu hazırlandığını duyurdu.

 

ANKA'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun salı akşamı paylaştığı, TÜRGEV ve Ensar üzerinden Amerika’ya para aktarılması ile ilgili videoyu eşzamanlı yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV ile ilgili RTÜK’te dosya hazırlatıldığı öğrenildi. Dosyanın pazartesi RTÜK’ün gündemine geleceği bildirildi." denildi. 

 

Şikâyetçiler ENSAR ve TÜRGEV

 

Daha sonra Twitter hesabından açıklama yapan Taşçı, "CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı TÜRGEV ve Ensar üzerinden ABD’yepara aktarılmasıyla ilgili videoyu eşzamanlı yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV hakkında RTÜK ceza raporu hazırlattı. Dosyalar Pazartesi günü Üst Kurulda görüşülecek! Şikayetçi TÜRGEV ve ENSAR! RTÜK, Ana muhalefet partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını yayınlamayı suç saydı! Gerekçe “doğruluğu kesinleşmemiş”! Dünyanın her yerinde haber değeri taşıyan ve 'yorumsuz' bu yayın nedeniyle TV’lere para cezası verilmesi isteniyor. Karar Pazartesi günü…" ifadesini kullandı. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha