• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

'Sarı basın kartı'nın rengi değişti

'Sarı basın kartı'nın rengi değişti
0 0

Başbakanlık Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na bağlanmasının ardından dağıtımı durdurulan “sarı” basın kartları, gazetecilere verilmeye başlandı.

2 Temmuz 2019 Salı 18:09

Gazetecilerin uzun zamandır beklediği basın kartları, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından Cumhurbaşkanlığı muhabirlerine dağıtıldı.

 

Yeni basın kartları, önce yabancı basın mensuplarına ardından basın kuruluşlarının Cumhurbaşkanlığı muhabirlerine verildi. Diğer basın mensuplarına bu ay içinde verilmesi beklenen basın kartlarının rengi de değişti.

 

Turkuaz ve pembe rengin kullanıldığı yeni basın kartının rengi konusunda Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’un, “Sorumluluk bende. Sarı renk gibi bu renk de kabul görecektir” dediği öğrenildi.

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş ile birlikte basın kartını vermekle görevli olan Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve medya iletişim alanının düzenleyen bazı kurumlar oldukları haliyle kapatılarak, 10 Temmuz 2018’de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına bağlanmıştı.

 

Eski basın kartının arka fonunda dünya silueti varken yeni basın kartında iletişim başkanlığı yazısı kullanılıyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha