• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Şenyaşar ailesinin adalet talebini gündemde tutan gazeteci Emrullah Acar gözaltına alındı

Şenyaşar ailesinin adalet talebini gündemde tutan gazeteci Emrullah Acar gözaltına alındı
0 0

Şanlıurfa’da Şenyaşar ailesinin adalet talebini gündemde tutan gazeteci Emrullah Acar bu sabah evine yapılan polis baskını ile gözaltına alındı. Ev arasında Acar'ın gazetecilik ekipmanlarına da el konuldu.

19 Kasım 2021 Cuma 13:03

Mezopotamya Ajansı muhabiri Emrullah Acar, sabah saatlerinde evine yapılan baskın sonucu gözaltına alındı.

 

Malatya Cumhuriyet Savcılığı tarafından “örgüt üyeliği” iddiasıyla yürütülen bir soruşturma kapsamında Acar’ın evine sabah saatlerinde baskın düzenlendi. Evde yapılan aramanın ardından gazeteci Acar, gözaltına alındı.

 

GAZETECİLİK EKİPMANLARINA DA EL KONULDU

 

Ev baskınında gazeteci Acar’ın bilgisayar ve fotoğraf makinesi kartına da el konuldu. Gazeteci Acar’ın Urfa Emniyet Müdürlüğü’nden Malatya’ya götürülmesi bekleniyor. Emrullah Acar, Şanlıurfa Adliyesi önünde aylardır adalet talebinde bulunan Şenyaşar ailesine ilişkin yaptığı haberleriyle biliniyor.

 

‘GAZETECİLİK SUÇ DEĞİLDİR’

 

Gözaltıya ilişkin Disk Basın-İş Sendikası’ndan yapılan açıklamada, “Üyemiz Emrullah Acar, Urfa’da sabah saatlerinde evi basılarak gözaltına alındı. Şenyaşar Ailesi’nin adalet mücadelesini haberleştirirken de defalarca engellenen Acar’ın fotoğraf makinesi ve bilgisayarına da el konuldu. Acar derhal serbest bırakılsın, gazetecilik suç değildir!” ifadeleri kullanıldı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha