• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Show TV: Nebati'yi konu alan Güldür Güldür Show skeci bu hafta yayınlanacak

Show TV: Nebati'yi konu alan Güldür Güldür Show skeci bu hafta yayınlanacak
0 0

Show TV'de yayımlanan Güldür Güldür Show'da Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'yi konu alan ve 7 Mayıs Cumartesi günü yayımlanacağı duyurulan skeç, duyurulduğu tarihte ekranlarda yer almadı.

10 Mayıs 2022 Salı 14:20

Show TV’nin üst düzey yöneticisi, kanalda yayınlanan Güldür Güldür programında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin fragmanda yayınlanan ancak programda yer verilmeyen skeci sonrası başlayan sansür iddiasını yalanlayarak skecin bu hafta yayınlanacağını söyledi. Tanıtımda yer alan Nebati skeci yayınlanmayınca Show TV’ye sansür eleştiri gelmişti.

 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Bakan Nebati ile ilgili skecin yayınlanmaması sonrası başlayan tartışmaları, Show TV’nin “en üst düzey yöneticisine” sorarken, “Bir şeyi sansürleyecek olsak, neredeyse yarısını tanıtımda yayınladığımız bir skeci sansürlemezdik. En başından tanıtıma koymazdık” dediğini aktardı.

 

Altaylı’nın aktardığına göre üst düzey yönetici şöyle konuştu:

 

‘SANSÜRDEN DEĞİL, NEDENİ BAYRAM HAFTASI OLMASI’

 

“Bunu Güldür Güldür’ün yapımcılarından da teyit edebilirsiniz, bu program içinde siyasi skeçler olmasından da rahatsızlık duymadık. Tam aksine, siyasi hicivin unutulduğu bir ülkede bu geleneğin sürmesini istedik. Bugüne kadar da bir tekine bile dokunmadık. Bir tekini bile çıkarmadık. Sizin de tanıdıklarınız arayıp sorabilirsiniz.

 

Bu kez de aynen öyle oldu. Ancak tanıtımı yayınladığımız skeç bu hafta yayınlanmadı. Doğru. Ama bu sansürden değil. Tek nedeni bayram haftası olması. Bayram haftası olduğu için ratingler genel olarak düşüktü ve biz de iyi bir skeci ratinglerin ve buna bağlı olarak reklam gelirlerinin daha yüksek olacağı önümüzdeki hafta yayınlanmasını doğru bulduk.

 

‘O KADAR DA ŞUURSUZ DEĞİLİZ’

 

Bugüne kadar çok da ağır eleştiri içeren skeçleri yayınlamış bir kanal olarak, adı geçen bakanın bile güleceği kadar komik olan bir skeci yayınlamamak aklımızdan bile geçmedi.

 

Eğer böyle bir şeyden çekinse idik, siyasi skeç baştan istemez, bu skecin de bu kadar uzun bir tanıtımını yayınlamazdık. Hem bu kadar geniş bir tanıtım yapıp hem de sansür uygulayacak kadar da şuursuz değiliz.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha