• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sinemalarda bu hafta 5 yeni film var

Sinemalarda bu hafta 5 yeni film var
0 0

Sinemalarda bu hafta vizyona giren filmler birbirinden iddialı ve çarpıcı sahneleriyle sizleri bekliyor.

15 Ocak 2016 Cuma 09:07

Bizans Oyunları - Geym of Bizans

 

 

Güney Amerika’nın sıcağı Mayalar'ın canına tak ettirir ve taşının toprağının altın olduğunu duydukları Anadolu’ya göç etmeye karar verirler. Bağcılar civarına yerleşen Mayalar, Türk boyları ile kaynaşır ve Güney Amerika’nın tekniğini Anadolu’nun kültürüyle birleştirirler. Ama kısa zamandaki bu yükselişleri komşuları olan Bizans’ın dikkatini çeker. Barışsever Bizans Kralı 3. Klitor gerçek bir Maya hayranıdır ama imparatorluk içerisinde karısı 5. Klitorya ve kardeşi Muhteris'in entrikalarına engel olamaz. Plana göre Klitorya ve kayınçosu Muhteris, önce Klitor’u ortadan kaldıracak, ardından da Mayaların bütün kadınlarını kaçırıp Bizans zindanlarına atacaktır. Bu şekilde Bizanslılar Maya kadınlarıyla soylarını ıslah ederken Bizans erkekleri de “yalnızlık Allah’a mahsus” deyip çevre kabilelerin düşük profilli kadınlarıyla birleşecek ve Mayalar’ın kusursuz genleri zamanla sıradan DNA’lara dönüşecektir.

 

Kardeşim Benim

 

 

Sakin ve gizemli bir karaktere sahip olan Hakan, 30 yaşında alternatif müzik yapan ünlü bir sanatçıdır. Magazinden uzak bir hayat sürmeye çalışsa da kardeşi Ozan ile olan küslükleri magazinin ilgisini çeker. Ozan ise 28 yaşında ünlü bir pop yıldızıdır. Abisinin aksine neşeli, esprili, konuşkan ve sosyal biridir. Araları yıllardır düzelmeyen iki kardeş uzun zamandır bir araya gelmemiş, hatta babalarının hastalığında dahi farklı zamanlarda ziyaretine gitmişlerdir. Bu soğukluğun nedeni ise çocukluk yıllarına kadar uzanmaktadır. Annlerini küçük yaşta kaybeden iki kardeşin babaları Erkan düğün şarkılığı ile geçimini sağlamaktadır. Üçü kasaba kasaba düğünlerde dolaşmış, küçüklüklerini resmen göçebe bir şekilde sürdürmüşlerdir. Bu dönemde babası küçük kardeş Ozan’ın tüm sorumluluğunu, abisi Hakan'a devreder. Abi Hakan bu yüzden erken olgunlaşır. Ozan ise Hakan’ın içinde kalan çocukluğu doya doya yaşamıştır. Bu ikili durum abi kardeş ilişkisini zamanla zedeler... Babalarının cenazesi iki kardeşi yıllar sonra bir araya getiren yegane şeydir. Her ikisi de son görevlerini yerine getirip bir an önce kendi hayatlarına geri dönmeyi planlarken, geride kalan vasiyet her şeyi değiştirecektir.

 

Diren: Zamanı Geldi

 

 

Carey Mulligan, Helena Bonham Carter, Anne-Marie Duff ile Meryl Streep'in oynadığı filmin yönetmenliğini Sarah Gavron yaptı. Gavron'un ikinci uzun metrajlı kurmacası olan film, İngiltere'de, kadınlara oy kullanma hakkı tanınması için tarihin ilk feminist hareketlerinden birini başlatan kadınların, gittikçe acımasızlaşan devlete karşı yürüttükleri radikal mücadeleye odaklanıyor.

 

The Club

 

 

Oscar adayı "No" nun yönetmeni Pablo Larrain'in son filmi "The Club", geçmişte işledikleri suçlar nedeniyle kilise tarafından küçük bir sahil kasabasına sürülen ve gözlerden uzak bir evde zorunlu inzivaya çekilen 4 rahibin hikayesini anlatıyor. Dram türündeki Şili yapımı filmin başrollerinde Roberto Farias, Alfredo Castro, Antonia Zegers ile Marcelo Alonso gibi isimler yer alıyor.

 

İyi Bir Dinazor

 

 

Peter Sohn'un yönettiği animasyon türündeki filmin seslendirmelerini Raymond Ochoa, Jeffrey Wright, Steve Zahn ve Anna Paquin yaptı. Disney Pixar Animasyon Stüdyolarının merakla beklenen filmi, "Dünyadaki hayatı değiştiren asteroid dünyaya çarpmasaydı ve dinozorlar yok olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu" sorusunu keyifli bir anlatımla cevaplamaya çalışıyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha