• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sözcü gazetesi: Atatürk Havalimanı'nı kapatmak üzere müteahhitlere verilen garantinin belgesi ortaya çıktı

Sözcü gazetesi: Atatürk Havalimanı'nı kapatmak üzere müteahhitlere verilen garantinin belgesi ortaya çıktı
0 0

DHMİ ile yeni havalimanı ihalesini kazanan firmalar arasındaki yazışmalarda "25 yıllık işletme süresi boyunca İstanbul’a yeni bir havalimanı plan planlanamayacağı gibi, Atatürk Havalimanı’ndan tarifeli seferler yapılmayacak" denilmiş.

5 Haziran 2022 Pazar 11:08

Sözcü gazetesi, “Atatürk Havalimanı'nı kapatmak üzere müteahhitlere verilen garantinin” belgesini paylaştı.

 

İsmail Şahin imzalı haberde, “Yeni havalimanının ihalesinden yaklaşık 2 ay önce DHMİ ile ihaleyi kazanan firmalar arasında yapılan yazışmada, ’25 yıllık işletme süresi boyunca İstanbul’a yeni bir havalimanı plan planlanamayacağı gibi, Atatürk Havalimanı’ndan tarifeli seferler yapılmayacak’ ifadesi net bir biçimde yer alıyor.” denildi.

 

Haberde şu ifadelere yer verildi:

 

"Dönemin DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal ve yardımcısı Mehmet Ateş'in imzasının yer aldığı belgede “İstanbul Yeni Havalimanı Projesi İhalesi (Zeyilname)” konu başlığıyla, idareye yöneltilen bir takım sorulara cevap veriliyor. İdare, 8 numaralı soruya verdiği cevapta aynen şu ifadeleri kullanıyor:

 

“25 yıllık işletme süresi boyunca İstanbul'a yeni bir havalimanı planlanamayacağı gibi, Atatürk Havalimanı'ndan tarifeli seferler yapılmayacak.”

 

Cevapta, özel uçakların bulunduğu Genel Havacılık Terminali'nin faaliyetine devam edeceği de kayıtlara geçiriliyor. Bunun yanında bakım onarım hangarları ve kargo faaliyetlerine de ilgili firmaların talep etmesi halinde devam edeceği belirtiliyor."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha