• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sözcü’ye işe iade davası açan muhabir kazandı: Mücadeleye devam

Sözcü’ye işe iade davası açan muhabir kazandı: Mücadeleye devam
0 0

Sözcü gazetesi muhabiriyken bir yöneticinin yemek teklifini kabul etmediği için işten atıldığını savunan Melis Bayraktar, işe iade davasını kazandı.

29 Ocak 2019 Salı 18:05

Gazetede 2017 yılının temmuz ayında çalışmaya başlayan ve altı ay önce işine son verilen Bayraktar, savcılığa giderek gazetenin iki yöneticisi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

 

Bayraktar, bir yöneticiyi ‘taciz’, ‘hakaret’, ‘tehdit’ ve ‘kişilerin huzur ve sükununu bozma’yla suçlamış, diğer bir yöneticiyi ise mobbing konusunda başka bir yöneticiye yardım etmekle suçlamıştı.

 

Sözcü yöneticisi ise iddiaları reddederek bunların hiçbirinin yaşanmadığını ve Bayraktar’ın ‘psikolojisinin iyi olmadığını düşündüğünü‘ savunmuştu.

 

‘Birçok kadın erkek patronlarla benzer sorunları yaşıyor’

 

Evrensel’den Elif Ekin Saltık’ın haberine göre işe iade kararının ardından Bayraktar, şunları söyledi: “Kazandığım için çok mutluyum. Şahıs adına mobbing ve tacizden suç duyurusunda bulunmuştum. Onun sonucunu da bekliyorum ayrıca. Özellikle bu alanda çalışan kadınlara seslenecek olursam, mücadelelerini sonuna kadar devam ettirmelerini öneririm.”

 

Bunun zorlu bir süreç olduğunu ve bu süreç içerisinde ‘yıldırılmaya çalışıldığının‘ altını çizen Bayraktar, medya patronlarının genelllikle erkek olduğunu belirterek kadın çalışanların çoğunun kendisinin yaşadığı şeyleri yaşadıklarını söyledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha