• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

‘Teori’de Erdoğan: Perinçek’in dergisinin Aralık sayısına makale yazdı

‘Teori’de Erdoğan: Perinçek’in dergisinin Aralık sayısına makale yazdı
0 0

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan, Doğu Perinçek güdümündeki Teori dergisinin Aralık sayısına "Atatürk'ün serencamı Türkiye'nin yol haritasıdır" başlıklı bir makale yazdı.

8 Aralık 2021 Çarşamba 14:50

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, uyguladığı politikalara önkoşulsuz destek veren Doğu Perinçek güdümündeki Teori dergisine makale yazdı.

 

Aylık derginin Aralık 2021 dönemindeki 383’üncü sayısına, “Atatürk’ün serencamı Türkiye’nin yol haritasıdır” başlıklı yayınlanan yazısından hemen sonra ise Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in, “Doğu Perinçek Kemalist Devrim’de kireçlenme: “Küçük Amerika” süreci” adlı yazısı yer alıyor.

 

Kemalist Devrimde Kireçlenme-1945 kapağı ile yayımlanan Teori dergisi, okuyucularına ayrıca “Çin Komünist Partisi 19. Merkez Komitesi 6. Oturum bildirisi”ni de sunuyor

 

“Bütün Ülkelerin İşçileri ve Ezilen Uluslar Birleşin” sloganı ile 1990 yılının Ocak ayından beri yayınını sürdüren Teori’nin Aralık sayısındaki yazarların sıralı listesi ise şöyle: Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Perinçek, Prof. Dr. Birgül A. Güler, Dr. Murat Koraltürk, Kuntay Gücüm, Doç. Dr. Atakan Hatipoğlu, Yalçın Büyükdağlı, Dr. Cüneyt Akalın, Alp Hamuroğlu ve Dr. Mehmet Perinçek.

 

TEORİ DERGİSİ’NİN TARİHİ VE YAYIN POLİTİKASI

 

Sahipliğini ve yazı işleri müdürlüğünü , Ulusal Strateji Merkezi Eğitim Araştırma Danışmanlık Yayıncılık Limited Şirketi (USMER) adına Cemil Gözel’in yaptığı derginin genel yayın yönetmenliğini Kuntay Gücüm yapıyor.

 

Derginin internet sayfasında derginin tarihi, yayın politikası ve hedefleri şöyle anlatılıyor:

 

Teori dergisi, 1990 yılının Ocak ayından bu yana yayın hayatını sürdürmektedir. Teori, 1984 yılında yayımlanmaya başlayan ve Türkiye Sol’unda neoliberal etkinin geriletilmesinde önemli rol oynayan Saçak dergisinin ardılı olarak yayın hayatına başlamıştır.

 

Kemalist Devrimin bütünsel tahlili, Türkiye millî demokratik devriminin yönelimleri, özelleştirmeler ve emekçi hareketleri, emperyalizm ve bölge politikaları, uluslararası ittifaklar ve Avrasyacılık, siyaset bilimi ve kamu ilişkisi, devlet teorisi ve felsefesi, bilim ve bilimsel sosyalizm ilişkisi, güncel siyasal meselelerin teorik-stratejik değerlendirmeleri, sanat alanında her türlü kuramsal tartışmalar, yapay zekâ gibi teknolojik düzeydeki teorik tartışmalar, kır kent çelişkisinin yarattığı toplumsal sorunlar, tarih alanında ufuk açıcı tartışmalar Teori dergisinin gündemindedir. Bu bakımdan Teori, Türkiye’de ve dünyada ana tartışmaların merkezindedir ve teorik konularda yön tayin edicidir.

 

Teori dergisi, ayrıca, bugüne kadar 11 farklı arşivden ilk kez yayımlanan belgelere, “Tarihimizden Belgeler” sayfasında yer vermiştir. Her ay arşiv çeşitliliğini artırmaktadır. Bunlar: Başbakanlık Osmanlı Arşivi, Başbakanlık Cumhuriyet Arşivi, Rusya Toplumsal Siyasal Tarih Devlet Arşivi, Rusya Askerî Devlet Arşivi, Rusya Edebiyat Sanat Devlet Arşivi, Rusya Yakın Tarih Devlet Arşivi, İngiliz Ulusal Arşivi, Fransız Dışişleri Bakanlığı Arşivi, Rothschild Arşivi, Amerikan Ulusal Arşivi ve Fransız Millî Kütüphanesi El Yazması Arşivi.

 

Teori dergisi, “teoridergisi.com” isimli internet sitesinden de özgün makaleler yayımlamakta, hızlı değişen Türkiye gündemine, teorik müdahalelerde bulunmaktadır.

 

Teori dergisi, Yazı Kurulları aracılığıyla yönetilmektedir. Her ay başında toplanan Yazı Kurulları, dergide yayımlanacak makaleleri gözden geçirmekte ve 3 aylık periyotlar halinde dosya konularını belirlemektedir. Yazı Kurulları, İstanbul, Ankara ve Yurtdışı olmak üzere 3 ayrı merkezde vardır.

 

Teori’ye gönderilen yazılar, Yazı Kurullarımızın onayından geçtikten sonra yayımlanmaktadır. Yayımlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazar, yayımlanan yazısının yayın hakkının Teori’de olduğunu kabul etmiş sayılır. Özel durumlar dışında, gönderilen makalelerin daha önce başka hiçbir yerde yayımlanmaması, özgün bir içeriğe sahip olması gerekmektedir. Teori’ye yazı göndermek isteyen yazarlar, künyemizde yer alan e-posta adresini kullanabilirler.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha