• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Tolga Şardan: 53 vali yardımcısı daha sessiz sedasız ihraç edildi, yeni ihraçlar bekleniyor

Tolga Şardan: 53 vali yardımcısı daha sessiz sedasız ihraç edildi, yeni ihraçlar bekleniyor
0 0

''Aldığım bilgiye göre.,. ilk aşamada 53 mülki idare amirinin “FETÖ’yle bağlantıları olduğu” gerekçesiyle devletle ilişiği kesildi... Bakanlık yönetimi, ihraç kararlarını sessiz sedasız uygulamaya koydu..."

7 Eylül 2021 Salı 13:18

Güvenlik kaynaklarına yakın T24 yazarı Tolga Şardan, Gülen cemaati ile irtibatları olduğu gerekçesiyle haklarında soruşturma yürütülen ve son Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi ile kızağa çekilen 63 vali yardımcısı ve kaymakamdan 53’ün meslekten ihraç edildiğini yazdı.

 

Şardan, ‘Geçen eylülde başlayan süreç kapsamında kaymakamlara yönelik FETÖ soruşturmaları sırasında kamuoyuna yansıyan bilgilerin yarattığı gürültüden rahatsız olan bakanlık yönetimi, ihraç kararlarını sessiz sedasız uygulamaya koydu.’ ifadelerini kullandı.

 

Tolga Şardan şunları yazdı:

 

İçişleri Bakanlığı’nda sular durulmuyor.

 

 

Hatırlanacağı gibi, bakanlık üç hafta önce 2021 yılı Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi’ni yayımlamıştı.

 

 

Aynı yazıda, ülke genelinde görev yapan 63 vali yardımcısı ve kaymakamın kararname kapsamında kızağa çekildiğini duyurmuştum.

 

 

Kararnamenin Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle birlikte mülki idarede artık rahatlama yaşanacağı düşünülürken, önceki hafta sonu yeni gelişme ve önemli bir gelişme daha yaşandı bakanlıkta.

 

Aldığım bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca haklarında FETÖ soruşturması başlatılan kaymakamlardan bir bölümü 27 Ağustos günü İçişleri Bakanlığı’nca ihraç edildi.

 

Bakanlık Personel Genel Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalar çerçevesinde, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan gelen bilgiler çerçevesinde ilk aşamada 53 mülki idare amirinin “FETÖ’yle bağlantıları olduğu” gerekçesiyle devletle ilişiği kesildi.

 

Geçen eylülde başlayan süreç kapsamında kaymakamlara yönelik FETÖ soruşturmaları sırasında kamuoyuna yansıyan bilgilerin yarattığı gürültüden rahatsız olan bakanlık yönetimi, ihraç kararlarını sessiz sedasız uygulamaya koydu.

 

Resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak bakanlık personel bilgi sisteminde yapılan kimlik kontrolleri sonrasında ihraçların gerçekleştiği anlaşıldı.

 

 

Peyderpey operasyonlar yapılıyor.

 

 

Bu konuda son olarak ilave edeyim, bakanlık kaynakları önümüzdeki günlerde yeni ihraçlar olabileceğine dikkat çekiyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha