• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Türkiye Gazeteciler Sendikası: Yüzlerce gazetecinin basın kartı iptal edildi, İletişim Başkanlığı bir an önce konuya açıklık getirmeli

Türkiye Gazeteciler Sendikası: Yüzlerce gazetecinin basın kartı iptal edildi, İletişim Başkanlığı bir an önce konuya açıklık getirmeli
0 0

Türkiye Gazeteciler Sendikası yüzlerce gazetecinin basın kartının iptal edildiğini açıkladı.

24 Ocak 2020 Cuma 19:13

Konuyla ilgili bir yazılı açıklama yapan TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan bu konuda bir açıklama yapılmadığını, aramalara yanıt verilmediğini söyledi.

 

“Kartı iptal edilen gazeteciler arasında sürekli basın kartı taşıyanlardan meslek örgütü temsilcilerine, yerel medya çalışanlarına kadar yüzlerce gazeteci var” diyen Durmuş, bu kararla özellikle Ankara’daki gazetecilerin işini yapamaz hale geldiğini belirtti:

 

“Özellikle Ankara’da basın kartı iptal edilen gazeteciler için ise durum biraz daha karmaşık hale geldi. Meclise, Bakanlıklara giremez, siyasi parti temsilcilerini takip edemez hale gelen gazeteciler işlerini yapamaz durumda. Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı'nın bir an önce bu konuya açıklık getirmek zorundadır. Yıllardır bu kartı taşıyan gazetecilere kartlarının neden yenilenmediğini, iptal edilme gerekçelerini kamuoyuna açıklamak zorundadır."

 

CHP’nin gazeteci kökenli milletvekili Utku Çakırözer de “Gazeteciler mesleklerini yapmak, halka gerçekleri aktarmak için mecbur bırakıldıkları basın kartından fiilen mahkum bırakılıyor” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha