• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Türkiye Gazetesi, euroyu TL’ye çevirerek Avrupa’daki hayatın pahalı olduğunu savundu

Türkiye Gazetesi, euroyu TL’ye çevirerek Avrupa’daki hayatın pahalı olduğunu savundu
0 0

Türkiye gazetesi ekonomi alanında uzun yıllar konuşulacak bir habere imza attı. Türkiye gazetesinin hesabına göre McDonald's menüsü Avrupa'da 99 lira iken, Türkiye'de sadece 34 TL.

20 Ekim 2021 Çarşamba 15:50

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükûmetine yakın çizgide yayın yapan ve “yandaş” diye nitelendirilen Türkiye Gazetesi, iletişim fakültelerinde okutulacak türden bir ekonomi haberine imza attı.

 

Gazete uzun yıllar konuşulmaya aday haberinde, euroyu TL’ye çevirerek Türkiye’de hayat pahalılığı olmadığını savunmaya girişti. Gazetenin hazırladığı tabloya göre Türkiye’de euro bazında ürünler aslında “uygun” fiyata satılıyor.

 

“BİR ZAMANLAR AVRUPA” İMASINDA BULUNDU

 

TL’nin değer kaybı üzerinden Avrupa’yı eleştirildiği haberde, “Bir zamanlar refah ve zenginliğin adresi olan Avrupa ülkeleri, şimdilerde geçim sıkıntısı yaşamaya başladı.” denildi.

 

Haberde, Türkiye ile Avrupa arasındaki ortama gelir ve yaşam standardı farkına ise hiç değinilmedi.

 

Türkiye ile Almanya, Fransa ve İngiltere’nin mukayese edildiği haberde, “İngiltere vatandaşının rahat yaşaması için aylık cebine 6 bin pound girmesi gerekiyor. Bu da Türk parasıyla 77 bin liraya denk geliyor.” ifadeleri yer aldı.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha