• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yusuf Yerkel tekme attı eşi TRT'ye atandı

Yusuf Yerkel tekme attı eşi TRT'ye atandı
0 0

Genel Müdür Göka’nın işe aldığı 500 kişi arasında Yusuf Yerkel’in eşi Sümeyra Yerkel de var.

11 Ocak 2016 Pazartesi 15:30

Haber ve Spor Daire Başkanı olan Nasuhi Güngör’ün görevden alınması ile yeniden gündeme gelen TRT’de, Genel Müdür Şenol Göka döneminde 500 yeni personel alındığı ortaya çıktı.

 

GENEL MÜDÜR'ÜN DE KOLTUĞU SALLANTIDA

 

Güngör’den sonra Göka’nın da koltuğunun sallantıda olduğu belirtiliyor. Bu konudaki kararı Başbakan ve TRT’den sorumlu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş verecek.

 

 

YAYIN VE YAPIMDA GÖREV YAPACAK

 

Göka’nın kendi döneminde 500 yeni personel aldığı öğrenildi. 500 kişiden 135’i sınavla alınan saz ve ses sanatçılarından oluşuyor. 129’u ise sözleşmeli personel…Yaşanan maden faciasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gittiği Soma’da vatandaşı tekmeleyen Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in eşi Sümeyra Yerkel de işe alınan isimler arasında. Yerkel, TRT İstanbul Müdürlüğü’nde ‘Sözleşmeli yapım ve yayın elemanı olarak göreve başladı. Yerkel AKP Kadın Kolları MKYK’de yedek üye olarak görünüyor.

 

PTT’NİN MEMURU DA TRT’YE ATANDI

Hükümete yakınlığı ile bilinen Memur-Sen’e bağlı Birlik Haber-Sen’in Genel Başkan Yardımcısı ve PTT’de memur olarak çalışan Mehmet Cemalçivi ise TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı’na araştırmacı olarak alındı. TRT Çocuk Kanalı’na kanal koordinatör yardımcısı olarak atanan isim ise İsmihan Yılmaz oldu. Yılmaz, Star Gazetesi’nden MİT’in basın birimine atanan Nuh Yılmaz’ın eşi. Göka döneminde TRT’ye alınanlar arasında Bülent Arınç’ın basın danışmanlığını yapan Mustafa Oymak da bulunuyor. TRT Strateji Geliştirme Dairesi’ne strateji uzmanı olarak atandı.

 

 

Kaynak: Cumhuriyet

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha