• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İtalyan moda evi Versace satılıyor

İtalyan moda evi Versace satılıyor
0 0

Corriere della Sera gazetesi ünlü moda devi Versace'nin 2 milyar euroya (yaklaşık 2.4 milyon dolar) ABD'li bir şirkete satılacağını, satışın bu hafta gerçekleşebileceğini duyurdu.

24 Eylül 2018 Pazartesi 15:34

İtalyan gazetesi Corriera della Sera, konu hakkında bilgi sahibi kaynaklarına dayandırdığı haberinde, ünlü İtalyan lüks moda şirketinin 2 milyar euroya bir ABD'li şirkete satışının duyurulmak üzere olduğunu yazdı.

 

Gazeteye göre satış kararı salı günü ilan edilebilir. 

 

Gazete markanın kreatif direktörü ve başkan yardımcısı Donatella Versace'nin salı günü için Milano kentinde bir personel toplantısı çağrısı yaptığını da aktardı.

 

Ancak şirket satış haberleri konusunda açıklama yapmayı reddetti.

 

ALICILAR ARASINDA JIMMY CHOO, MİCHAEL KORS VE TİFFANNY & CO'NUN ADI GEÇİYOR

 

Alıcılar arasında ünlü ayakkabı markası Jimmy Choo, lüks mücevher markası Tiffany & Co ve ABD'li moda evi Michael Kors'un adı geçse de  Bloomberg ve Reuters markanın Michael Kors'a satılacağını duyurdu.

 

Medusa başı logosuyla tanınan Versace markasının hisselerinin yüzde 20'si 2014'te ABD'li özel sermaye şirketi Blackstone'a satılmıştı. Yüzde 80'lik hisse ise Versace ailesinin elinde bulunuyor.

 

Versace, 1978'de Donatella Versace'nin ağabeyi olan ve 21 yıl önce öldürülen moda tasarımcısı Gianni Versace tarafından kurulmuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha