• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Koronavirüse yakalanan ünlü İtalyan ayakkabı tasarımcısı Sergio Rossi hayatını kaybetti

Koronavirüse yakalanan ünlü İtalyan ayakkabı tasarımcısı Sergio Rossi hayatını kaybetti
0 0

İtalyan lüks ayakkabı markası Sergio Rossi'nin tasarımcısı ve kurucusu olan milyarder iş insanı Sergio Rossi, koronavirüs nedeniyle 84 yaşında hayatını kaybetti.

6 Nisan 2020 Pazartesi 00:06

Sergio Rossi ayakkabıları Adriana Lima, Rihanna, Ariana Grande ve Taylor Swift gibi dünyaca ünlü isimlerin tercih ettiği markalar arasında yer alıyordu.

 

İtalya'nın kuzeyinde San Marino'ya 40 kilometre uzaklıkta bulunan Cesena şehrindeki Maurizio Bufalini Hastanesi'nden yapılan açıklamada, Covid 19 semptomları gösteren ünlü iş insanının yaşamını yitirdiğini duyurdu. Hastane yetkilileri Rossi'nin hangi gün ve ne zaman öldüğüyle ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadı.

 

Sergio Rossi firmasının tepe yöneticisi (CEO) Riccardo Sciutto yaptığı açıklamada üzüntülerini dile getirerek, "Rossi büyük bir ustaydı. Onunla tanışmak ve sonrasında onu temsil etmek benim için büyük onur. Onun vizyonu ve yaklaşımı, markamızı daha da büyütmek için her zaman bir yol haritası olacak." diye konuştu.

 

Mart ayı başında Sergio Rossi grubu koronavirüsle mücadele amacıyla İtalyan hükümetine 100 bin euro bağışta bulunmuştu.

 

1935 yılında İtalya'da dünyaya gelen ve 1950'lerden bu yana ayakkabı tasarımı yapan Sergio Rossi, 1968 yılında ismini markalaştırmış, 2004 yılında dev şirketini Fransız lüks tüketim malları grubu Kering'e satmıştı. Sergio Rossi hayattayken Azzedine Alaia, Gianni Versace ve Domenico Dolce- Stefano Gabbana gibi ünlü tasarımcılarla birlikte de çalışmıştı.

 

KAYNAK: EURONEWS TÜRKÇE - KEREM CONGAR

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha