• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ralph Lauren'e 20 milyon dolarlık dava

Ralph Lauren'e 20 milyon dolarlık dava
0 0

Rus model Anastassia Khozissova, ünlü modacı Ralph Lauren’in şirketinde dolandırıcılık planını keşfettiği için işten atıldığını söyleyerek, buna rağmen izinsiz olarak fotoğraflarının kullanıldığı gerekçesiyle 20 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

18 Kasım 2020 Çarşamba 14:19

Rus model Anastassia Khozissova, ünlü modacı Ralph Lauren’in şirketi Ralph Lauren Corp. ve yayın kanalı HBO’ya karşı fotoğraflarını ve görüntülerini izinsiz kullandıkları gerekçesiyle 20 milyon dolarlık dava açtı.

 

Şampiyon paralimpik koşucu Oscar Pistorius’un eski sevgilisi olan 41 yaşındaki Khozissova, 2004 yılında, Ralph Lauren'in kendisiyle, “samimi ve nefes kesici fotoğraflar” içeren “Koleksiyon Günlüğü” adlı kitap da dahil olmak üzere bir dizi çalışma içinde bulunduğunu belirtti.

 

"İŞTEN ÇIKARILMAM KARİYER KRİZİNE YOL AÇTI"

 

New York Post'un haberine göre Rus model, New York Yüksek Mahkemesi’nde açtığı davada, 2014 yılında “Ralph Lauren Corp. içinde ayrıntılı bir dolandırıcılık planı" keşfettiğini, bunun da şirkette görevden alınmasına neden olduğunu öne sürdü. Khozissova, davada, işten çıkarılması sonucu, "uykusuzluk, heves kaybı ve ciddi bir kariyer krizi dahil olmak üzere zorluklar yaşadığı" iddiasında bulundu.

 

HBO'YA BELGESEL DAVASI

 

Khozissova, işten atılmasına rağmen Ralph Lauren’in kendisine ait fotoğrafları kullanmaya devam ettiğini, HBO’nun da Very Ralph adlı belgeselde fotoğraflarına yer verdiğini söyleyerek davacı oldu.

 

20 MİLYON DOLAR TALEP ETTİ

 

Khozissova, Ralph Lauren Corp. ve HBO'nun, telif hakkı ödemeden kendisinin, fotoğraflarını, görüntülerini ve filmlerini yazılı izni olmadan kullandığı gerekçesiyle toplam 20 milyon dolarlık tazminat talep etti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha