• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Boğaziçi Üniversitesi'nde iki isim görevden alındı; güvenlik girişlerini engelledi!

Boğaziçi Üniversitesi'nde iki isim görevden alındı; güvenlik girişlerini engelledi!
0 0

Boğaziçi Üniversitesi'ne bağlı Mithat Alam Film Merkezi'nde görevli olan Zeynep Ünal ve Elif Ergezen'in görevlerine son verildi. Bugün kampüse girişlerine izin verilmedi.

12 Ağustos 2022 Cuma 14:27

Boğaziçi Üniversitesi yönetimi, okulda görevli olanların işlerine son vermeye devam ediyor. Üniversiteye bağlı Mithat Alam Film Merkezi'nde yıllardır görevli olan Zeynep Ünal ve Elif Ergezen'in görevlerine son verildiği hafta başında Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Naci İnci tarafından bildirilmişti.

 

Güvenlik engelledi

 

Bugün de hem Ünal hem de Ergezen'in üniversiteye girişi özel güvenlikler tarafından engellendi.

 

Ünal, Twitter hesabından engellemeyi şöyle duyurdu: "Görevlerimize son verildiğine dair Boğaziçi Üniversitesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Naci İnci imzalı tebligat bu hafta başında elimize ulaştı. Bugün itibariyle de kampüse girişimiz engelleniyor."

 

Zeynep Ünal: Yedi ay sonra işten atıldığımıza dair tebligat yapıldı

 

Zeynep Ünal, T24'e yaptığı açıklamada, soruşturmanın 2021 Aralık ayı başında açıldığını belirterek, "Görevimiz gereği festivallere, etkinliklere katılmak zorundayız. Soruşturmaya böyle gerekçeler sundular. Buralarda bulunduğumuz, farklı etkinliklerde olduğumuz dönemler için, ‘Bugün işe gelmediniz, neredeydiniz’ gibi sorular yönelttiler. Biz de bu konuda bir savunma hazırladık. Bununla ilgili başka gelişme olmadı. Yedi ay sonra geçtiğimiz pazartesi günü işten atıldığımıza dair tebligat yapıldı. Sözleşmenin süresinin dolması da beklenmeden işten çıkartılma yapıldı. Biz bugün kampüse girmek istediğimizde de girişimiz engellendi." ifadelerini kullandı.

 

Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü Müdürü tarihçi Prof. Dr. Cengiz Kırlı da yine bu hafta gerekçe gösterilmeden rektörlük tarafından görevden alınmıştı.

 

Atatürk Enstitüsü öğretim üyeleri, kararı Elektronik Belge Yönetim Sistemi bildirimiyle öğrenirken, Kırlı kendisine bilgi verilmediğini söylemişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha