• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Fast-food’da sağlık devrimi

Fast-food’da sağlık devrimi
0 0

ABD’nin en büyük fastfood zinciri McDonald’s 10 yıl içinde menülerde sadece serbest gezen tavuklardan gelen yumurtalar kullanmaya başlayacağını açıkladı. Restoran ayrıca gerçek tereyağ kullanacağını da duyurdu.

23 Ekim 2015 Cuma 10:59
Tüm dünyada sağlıklı gıda ürünlerine ilgi hızla artarken fastfood restoran zincirleri de trende ayak uydurmak zorunda kaldı.

ABD’nin en büyük fast-food zinciri McDonalds geçtiğimiz günlerde, 10 yıl içinde menülerde sadece serbest gezen tavuklardan gelen yumurtalar kullanmaya başlayacağını açıkladı. Restoran ayrıca artık margarin yerine gerçek tereyağ kullanacağını da duyurdu.

McDonalds sağlıklı trende ayak uydurmak için harekete geçen tek restoran zinciri değildi. ABD’nin sandöviçleri ve tatlılarıyla ünlü restoran zinciri Panera da geçtiğimiz aylarda ürünlerinden 150 yapay boya ve kimyasalı tamamen çıkardığını ilan etmişti.

ABD’de hemen her sokak köşesinde bir şubesi bulunan ve hızlı hazırlanan Meksika yemekleri satan Chipotle de ürünlerinde antibiyotikli et kullanmayacağını duyurmuştu. 
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha