• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sağlam diş, insan ömrünü uzatıyor

Sağlam diş, insan ömrünü uzatıyor
0 0

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Fatih Güler, günümüzde implant, kanal tedavisi gibi diş sağlığı uygulamalarının, insan ömrünün uzamasına katkıda bulunduğunu söyledi.

30 Aralık 2015 Çarşamba 10:42

Adana'da düzenlenen diş hekimliği seminerinde konuşan Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Fatih Güler, şunları kaydetti:


"Tüm tıp alanındaki olumlu gelişmeler içerisinde dişhekimleri de yaptıkları implant tedavileriyle, kanal tedavileriyle, estetik restorasyonlarla insanların rahat yemek yemesine, güzel konuşmasına, sosyal çevre ile çok rahat ilişki kurmasına neden olmaktadır. Bu sağlık veren işlemler moral, motivasyon yönünden, doğru beslenme yönünden insan hayatını olumlu etkiliyor. Bu etken de insan hayatının uzamasına doğrudan katkı sağlamaktadır."

 

İTHALDEN YERLİYE DÖNÜŞ


Daha önce ’implant’ın ithal ağırlı olduğunu ifade eden Güler, şöyle devam etti: "Şimdi Türkiye’de de yerli firmalar son derece kaliteli implant üretmektedir. Üretilen bu implantlar yalnızca iç piyasada tüketilmediği gibi yurt dışına da ihraç oluyor. Ülkemizde üretildiği için implat fiyatları daha uygun oluyor. İmplant ekonomik anlamda uygun olunca da giderek hastalar tarafından tercih ediliyor. Dişhekimleri de bu konulardaki mesleki donanımlarını arttırıyor."

 

Seminere Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Dekanı Prof. Dr. Gürcan Eskitaşçıoğlu ile Konya Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sema Belli konuşmacı olarak katıldı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha