• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yasağa rağmen satış sürüyor: "Türkiye bitkisel ürün çöplüğüne döndü!"

Yasağa rağmen satış sürüyor:
0 0

Ölümcül zayıflama çayı ve ürünleri internet siteleri ve aktarlarda satılmaya devam ediyor.

3 Ağustos 2019 Cumartesi 12:03

Uzmanlar, “Bu tip ürünlerin ruhsat ve denetimi tamamen Sağlık Bakanlığı’na devredilmeli” diyor. Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, Türkiye’nin bitkisel ürün çöplüğüne döndüğünü söyledi. 

 

 

Milliyet'te yer alan habere göre, halk arasında ‘Meksika biber hapı’ olarak bilinen zayıflama hapları, internet sitelerinde, ‘İdeal vücuda sahip olmak artık hayal değil’, ‘Hayalinizdeki kiloya kavuşabilirsiniz’ gibi reklamlarla satılıyor. Tok tutarak zayıflattığı iddiası ile Çin’den ithal edilen ve orijinal adı ‘La Jiao Shou Shen’ olan ürün, 2010 yılında Türkiye’de 3 kişinin ölümüne neden olmuştu.

 

‘Bitkisel ürün çöplüğü’

 

Türkiye’nin bitkisel ürün çöplüğüne döndüğünü belirten Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, şunları söyledi: “Yıllardır aynı şeyi savunuyoruz; bu ürünlerin ruhsatlandırılması ve denetimi tamamen Sağlık Bakanlığı’na devredilmelidir. Zaten karşımızda duran tablo, uygulama ve denetim yanlışlıkları yüzünden Türkiye’nin bitkisel ürünler çöplüğüne dönüştüğünü göstermektedir. Bitkisel demek, doğal demek zararsız demek değildir; etken maddelerin kimyasal olabileceği akıllardan asla çıkarılmamalıdır.” 

 

Haberin tamamı için tıklayın

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha