• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

3’üncü Olağan Kongresi’ni gerçekleştiren HDP’de, İstanbul eşbaşkanlığına Bulut ve Avcı seçildi

3’üncü Olağan Kongresi’ni gerçekleştiren HDP’de, İstanbul eşbaşkanlığına Bulut ve Avcı seçildi
0 0

3’üncü Olağan Kongresi’ni gerçekleştiren HDP’nin yeni İstanbul İl eşbaşkanlığına Elif Bulut ve Erdal Avcı seçildi.

3 Kasım 2019 Pazar 16:19

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü, 3’üncü Olağan Kongresi’ni Küçükçekmece’de bulunan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirdi.

 

Kongreye HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan, Hakların Demokratik Kongresi Eşsözcüleri (HDK) Gülistan Kılıçkoçyiğit ve Sedat Şenoğlu, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel başkanları Şahin Tümüklü ve Özlem Gümüştaş, Emek Partisi (EMEP), Halkevleri,  Barış Anneleri Meclisi, Özgür Kadın Harketi (TJA), Tutuklu Aileleri ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TUHAY-DER), Anadolu Yakınlarını Kaybedenler ile Dayanışma Derneği (ANYAKAY-DER), İnsan Hakları Derneği (İHD), 78’liler Girişimi’nin yanı sıra çok sayıda sivil toplum örgütü katıldı.

 

Kongre, katılımcılarını Ermenice, Türkçe, Arapça, Farsça ve Kürtçenin Kurmaçki ve Kurmanci lehçelerinde “Hoş geldiniz” pankartıyla karşıladı.

 

Bulut ve Avcı seçildi

 

Yapılan konuşmaların ardından tek liste ile seçime gidildi. Yapılan seçimde, HDP İstanbul İl eşbaşkalığına Elif Bulut ve Erdal Avcı seçildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha