• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Abdurrahman Dilipak: Erdoğan halife olacak

Abdurrahman Dilipak: Erdoğan halife olacak
0 0

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, Kanada’da katıldığı bir konferansta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkan seçilmesi durumunda “halife” olacağını ve Ak Saray’daki odaların “hilafet temsilcilikleri” açılacağını söyledi.

25 Ekim 2015 Pazar 08:10

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kutsiyet atfetmeye devam ediyor. Dilipak daha önce hilafetin merkezini Türkiye olduğunu söylemiş ve  "Burada Doğu Türkistan da temsil edilecek, Hui Müslümanları da. Şu anda TBMM frak giymiş bir şeyhülislamdır aynı zamanda. Sadece Meclis Başkanı değil, İslam dünyasının sosyolojik anlamdaki temsilcisidir " ifadelerini kullanmıştı.

Abdurrahman Dilipak bu söylemini tekrar etti ve Erdoğan'ın başkan seçilmesi durumunda halifeliğini ilan edeceğini duyurdu. 

“HİLAFET ŞU ANDA TBMM’DE!”

“Hilafet şu anda TBMM’ye intikal etmiştir. Bu anlamda hükümet tarafından gereği yerine getirilmektedir” diyen Dilipak, “Tayyip Erdoğan başkanlık sistemine geçerse kendisi bu anlamda bütün İslam beldelerinden Hilafete bağlı bölgelerden muhtemelen kendisine müşavir tayin edecek ve İslam birliğinin Beştepe’deki, o 1005 odada hepsinin temsilciliklerini açacak” dedi.

“HİLAFET KALDIRILMADI”

Hilafetin kaldırılmadığını ancak fonksiyonlarının sınırlandırıldığını anlatan Dilipak, şöyle konuştu:

‘’Yasada ‘Cumhuriyetin şahs-ı manevisinde mündemiçtir’ denildi. Yani fonksiyonları sınırlandırıldı. Bugünki dini vakıflar ve Diyanet İşleri Başkanlığı bir kısım hizmetleri tenfiz etmekle görevlendirildi. Yasaya göre hilafet kaldırılmadı. Hilafet şu anda TBMM’ye intikal etmiştir. Bu anlamda hükümet tarafından gereği yerine getirilmektedir. Tayyip Erdoğan başkanlık sistemine geçerse, kendisi bu anlamda bütün İslam beldelerinde, hilafete bağlı bölgelerde, muhtemelen kendisine müşavirler tayin edecek ve İslam Birliği’nin Beştepe’de temsilciliklerini açacak. Zaten birilerinin Tayyip Erdoğan’a düşmanlıklarının ve kaçak saray diye yaygara koparmalarının sebebi de o. Dünyanın neresinde Osmanlı Milletler Topluluğu çerçevesinde Müslüman bir topluluk varsa, onların temsilcilerini Beştepe’de toplayacak. Çünkü yasa, devlet başkanına onların hak ve hukuklarını koruma görevi veriyor.” 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha