• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Adalet Bakanı Gül: Yavaş seçilirse Ankara'da belediyeyi HDP yönetecek

Adalet Bakanı Gül: Yavaş seçilirse Ankara'da belediyeyi HDP yönetecek
0 0

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın seçimi kazanması halinde belediyeyi HDP'nin yöneteceğini ileri sürdü.

25 Mart 2019 Pazartesi 10:23

Gül, "Sayın Yavaş'a soruyorlar, 'HDP'yi ziyaret edecek misiniz?' 'Onu ajansa soracağız' diyor. 1 Nisan'a kadar ajansa sordun, 1 Nisan'dan sonra HDP'ye mi soracaksınız?" dedi.

 

Yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Adalet Bakanı Gül, "En fazla Kürt oyunu alan parti AK Parti'dir. Bu seçimde de öyle olacaktır" ifadesini kullandı.

 

Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda yerel seçim gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Gül'ün ifadelerinden satır başları şöyle:

 

— Kararsız vatandaşlarımız artık 'Maceraya girecek halimiz yok, tecrübe ve istikrarın yanındayız' diye güçlü desteğini ifade ediyor.

 

— 1 Nisan'dan sonra Sayın Yavaş seçilirse Ankara'da belediyeyi HDP yönetecektir. Sayın Yavaş'a soruyorlar, 'HDP'yi ziyaret edecek misiniz?' 'Onu ajansa soracağız' diyor. 1 Nisan'a kadar ajansa sordun, 1 Nisan'dan sonra HDP'ye mi soracaksınız? Milletimiz bu anlamdaki kirli, örtülü ittifaka asla prim vermeyecektir.

 

'MİLLETİMİZ HDP'NİN BELEDİYE MECLİSİNE TAŞINMASINA İZİN VERMEYECEK'

 

— Örtülü bir şekilde, HDP'nin bir şekilde belediye meclisine taşınmasına milletimiz izin vermeyecektir.

 

- HDP'nin kendi amblemiyle çıkmayıp CHP gibi bir partinin içinden çıkması, İYİ Parti gibi milliyetçi görünümlü bir partinin içinden çıkması, bu millete karşı ahlaki olmayan bir tutumdur.

 

— (Mansur Yavaş'ın vergi kaçırdığı iddiası) Elbette Ankaralılar takdir edecektir. Hukuk bir tarafa, siyaseten ahlaki olarak Ankaralıların sorularına cevap vermeniz gerekir ama bu sorulara cevap bulunamamıştır.

 

— Yargılamalar devam eder kesinleşir. YSK da itirazlara bakar, inceler ama burada siyasi bir tutum gerekiyor ve buna milletimiz karar verecektir. Kendi ismiyle, partisiyle çıkmayıp, CHP gibi bir partinin içinden HDP çıkması bu ahlaki olmayan bir tutumdur. Milletimiz kendisine karşı yapılan bu kirli işbirliğini açığa çıkarmış, siyaseten bunun bedelini bu kirli işbirliğini yapanlar, aleni olarak yapıp şu şu kişileri aldık dese, milletimizin tercihi saygı duyulacaktır ama; milletimiz karşılığını sandıkta verecektir.

 

— Belediye Başkanı da Meclis üyesi de seçilmiş olsa o yetkiler alınır. Öyle bir mahkumiyet olursa, kamu hizmetlerinden kısıtlılık görevi yapamama gibi sonuçları olabilir. Vatandaşın da bunu göz önünde bulundurması gerekiyor.

 

— (Yargıda ihtisaslaşma) Nasıl başlarsa, hukuk hakimi emekli oluncaya kadar hukuk hakimi olarak, ceza hakimiyse ceza ihtisası olarak devam edecek.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha