• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler: MHP’yi minimize ettik, eski MHP’lilikten çıktı

AKP Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler: MHP’yi minimize ettik, eski MHP’lilikten çıktı
0 0

AKP Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler’in, MHP için sarfettiği “Minimize ettik” sözleri sosyal medyada ‘cumhur ittifakı’ taraftarları arasında tartışma konusu oldu.

6 Ocak 2019 Pazar 12:44

AKP Bingöl İl Başkanlığı Binası’nda partililere ve yerel basına hitap eden Güler, MHP’nin Türkiye iddiasının olmadığını savundu. Konuşmasında Çözüm Süreci’ne atıfta bulunan Güler, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı “Kürtler için imkanları açtı Diyarbakır’da cesurca hareketlerde bulundu. İki sene ateşkes ilan edildi” diyerek övdü.

 

Güler şunları söyledi: “AKP’nin MHP ile imtihanı söz konusu değildir. Zaten AKP MHP’yi kendi içinde minimize etmiş kendi içinde. Eski MHP’likten de çıktı o haşin faşizan söylemlerden geliş. Şu anda AKP’nin tüm projelerine destek veren. AKP’yi uluslararası arenada savunan dış politikamızı destekleyen bir parti ve bu partinin Türkiye iddiası yok. İktidar olma şansı var mı MHP’nin? Yok. Cumhurbaşkanı devlet başkanı seçme şansı var mı? Yok. Peki MHP sana destek veriyor, destek verme deme şansın var mı? O da yok.”

 

Bu sözlerin söylendiği video sosyal medyada dolaşırken MHP’lilerin büyük tepki verdiği görüldü.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha