• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP’de dokuz il, 40 ilçe başkanı istifa etti

AKP’de dokuz il, 40 ilçe başkanı istifa etti
0 0

31 Mart yerel seçimlerinde başta İstanbul, Ankara, Antalya olmak üzere birçok yerde beklediği sonucu alamayan AKP’de Büyük Kongre’ye giderken istifa süreci yaşanıyor.

9 Aralık 2019 Pazartesi 11:49

AKP'den kopan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'ya katılımların da arttığı bir dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla şu ana kadar dokuz il başkanı, 40’ı aşkın da ilçe başkanının görevinden ayrıldığı belirtildi.

 

Milliyet'te yer alan habere göre Amasya, Balıkesir, Çanakkale, Iğdır, Kırşehir, Kütahya, Manisa, Siirt’in ardından son olarak Artvin il başkanı istifa etti.

 

İllerde istifaların devam edeceği, bazı büyükşehirler için ise “henüz vakit olduğu” değerlendirmesi yapılıyor.

 

Şu ana kadar 40’ı aşkın ilçe başkanının da istifa ettiği belirtilirken sayının daha fazla olabileceği de ifade ediliyor.

 

Delege seçimlerinin koordinasyonlarının da henüz tam olarak bitmediği, birçok ilçede delege tespit çalışmalarının sürdüğü kaydedildirken görevden alınacak il ve il başkanlarına seçim öncesi liste müdahalelerine de izin verilmediği vurgulanıyor.

 

Kulislerde bir süredir özellikle Davutoğlu'nun kuracağı partiye katılım konusunda istifaların AKP'de kaygı uyandırdığı belirtiliyordu. Söz konusu il ve ilçe başkanlarının istifa ettirilmesinin de partideki krize ön alma olarak değerlendiriliyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha