• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP Grup Başkanvekiliği’ne Yılmaz Tunç seçildi

AKP Grup Başkanvekiliği’ne Yılmaz Tunç seçildi
0 0

Birleşik Arap Emirlikleri'yle ilgili açıklamaları parti yönetiminde tepkiye neden olan Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın görevden alınmasıyla boşalan AKP Grup Başkanvekilliği'ne Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç seçildi.

25 Mayıs 2022 Çarşamba 15:59

Tunç’tan boşalan TBMM Adalet Komisyonu Başkanlığı’na da İstanbul Milletvekili Abdullah Güler’in getirilmesi kararlaştırıldı.

 

Basına kapalı yapılan AKP Grup toplantısında, tek aday olan Tunç, oybirliğiyle seçildi.

 

Cahit Özkan, Armağan Çağlayan'ın "Zor Ama Yine De Sor" programında, 15 Temmuz darbe girişiminin finansörü olmakla suçlanan BAE ile ilişkilerin yeniden kurulmasıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

 

Özkan, 14 Mayıs'ta yayınlanan videoda "Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri belki -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu" demişti.

 

Parti grubununun tepkisini çeken bu açıklamanın ardından parti sözcüsü Ömer Çelik, Özkan’ın açıklamalarının parti görüşünü yansıtmadığı açıklamasında bulunmuştu. Ardından da Özkan görevden alınmıştı.

 

KAYNAK: BBC TÜRKÇE - AYŞE SAYIN

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha