• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP'li Başkan Yusuf Alemdar: Laikliği savunmak teröre destektir

AKP'li Başkan Yusuf Alemdar: Laikliği savunmak teröre destektir
0 0

Sakarya'nın Serdivan ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, laikliği savunan gençleri "terörist" ilan etti.

10 Ocak 2017 Salı 12:18

Sakarya'nın Serdivan ilçesindeki bir alışveriş merkezinde, "Türkiye laiktir, laik kalacak" yazılı pankart açıp slogan atan üç genç saldırıya uğramış, ardından da polis tarafından gözaltına alınmıştı."TERÖRİST" İLAN ETTİ

 

Serdivan ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Twitter hesabından konuyla ilgili olarak açıklama yaptı. Serdivan'daki laiklik protestosunu "üzücü olay" olarak niteleyen Alemdar, "Vatandaşlarımızın huzurunu kimsenin bozmaya hakkı yoktur. Türkiye laiktir ve laik kalacak gibi söylemler ancak teröre destek olmaktır" ifadelerini kullandı.

[Haber görseli]

"TÜRKİYE'DE LAİKLİK SORUNU YOK"

 

Türkiye'de "laiklik gibi bir sorunun" olmadığını savunan Yusuf Alemdar, "Ancak birileri Türkiye'de iç karışıklık çıkarmak için ellerinden geleni yapmaktadır. Bize düşen bu oyuna gelmemektir. Aksi durumda teröre tevessül edenleri memnun etmiş oluruz. Çok dikkatli olmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

 

"LAİKLİK PROTESTOSU CEHALET"

 

"Siyaset ile uğraşanlar bu tarz provakatif eylemlerden uzak durmalıdır. Keza her ne olursa olsun, AVM'ler siyasi propaganda yerleri değildir" ifadelerini kullanan Yusuf Alemdar, gençlerin laiklik protestosunu "cehalet" olarak niteledi. CHP Gençlik Kolları'na da seslenen Alemdar, "siyaset zemini ve söylemlere dikkat edin" dedi.

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha