• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP'li Bülent Turan'dan Akşener'e yanıt: "İl başkanının FETÖ'cü iddialarını açıklasın"

AKP'li Bülent Turan'dan Akşener'e yanıt:
0 0

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, İYİ Parti lideri Meral Akşener ile arasında süren 'Gülen Cemaati' polemiğine ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

20 Ekim 2020 Salı 17:26

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Turan şöyle konuştu:

 

"Muhalefetin ne kadar önemli olduğunu bilen bir partiyiz. Bir yıl önce yaptığım bir konuşmayı bugünmüş gibi Bülent Turan'a bağladı. İl başkanı ile ilgili 'Fetöcü' iddialara cevap vermesini beklerdik. İl başkanının, 'Fetöcü' iddialarını açıklasın."

 

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ise Turan'a "Bu İYİ Parti’nin meselesidir; siz önce kendi bahçenizi temizleyin" sözleriyle yanıt verdi.

 

 

Özdağ'ın, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun "FETÖ'cü" olduğunu iddia etmesiyle başlayan tartışma hakkında AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan dün akşam Twitter'da bir paylaşım yapmıştı.

 

Turan'ın paylaşımında, "Partisine küsen Gn Bşk, Mv istifaları, kongrede liste oyunları derken şimdi de malum tartışma. Bekleyin, Grup bile kuramayacaklar" ifadeleri yer almıştı.

 

Akşener: Turan'ın yazdıklarına baktığımız zaman başka bir gözle inceleyeceğiz

 

Akşener ise Turan'a partisinin Meclis grup toplantısından sonra yanıt vermiş ve şunları söylemişti:

 

"Ama sayın Bülent Turan'ın bugün büyük bir zevkle ortaya koyduğu düşünceleri de benim için çok manidar oldu. Ve birden kendimi 1997'lerde 1998'lerde hissettim. Sayın Bülent Turan'ın yazdıklarına baktığımız zaman başka bir gözle inceleyeceğiz. Biz partimize bir saldırının olacağını bekliyorduk elbette. Çünkü araştırma şirketlerinde 13-15 sonuçlarını bulunca, kış kışlığını yapar ama şimdi bakacağız duruma."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha