• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP’li yönetici: Çelebi siyaseten yaramaz, zaten Perinçek var

AKP’li yönetici: Çelebi siyaseten yaramaz, zaten Perinçek var
0 0

Gazeteci İsmail Saymaz, bir AKP'li yöneticinin Mehmet Ali Çelebi'nin kendi partilerine katılacağı iddiasıyla ilgili, "Çelebi’nin siyaseten yarayacağını düşünmüyorum. Zaten Perinçek var yeterince" dediğini aktardı.

8 Ağustos 2022 Pazartesi 15:35

CHP’den milletvekili seçildikten sonra Memleket Partisi’ne geçen, oradan da istifa edince AKP’ye katılacağı iddia edilen Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi için AKP cephesinden dikkat çekici bir yorum geldi.

 

Halk TV’den İsmail Saymaz’ın aktardığına göre; AKP’li bir yetkili Çelebi’nin transferine sıcak bakmadığını belirterek, “Zaten Perinçek var yeterince” yorumunda bulundu.

 

Saymaz, “İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin bütün AK Partilileri sevindirdiği söylenemez. Çelebi’nin katılımını siyaseten faydasız bulanlar da var. Örneğin, görüştüğüm AK Parti’nin üst düzey bir yöneticisi de bu görüşte” diye yazdı.

 

‘EKONOMİYİ TOPARLAMAZSAK 50 ÇELEBİ GELSE NE OLUR?’

 

Saymaz’ın görüşlerini ‘AKP’li yetkili” şu ifadeleri kullandı:

 

“Şu an toplum ekonomiyle ilgili. Ekonomiyi toparlamazsak 50 Çelebi gelse ne olur? Mutfakta yangın var. Makyajla toplarlanacak durumumuz yok. Delik büyümüş. Yama bile icabında yetmez. Yüzde 50’yi kazanmak için 10 puanlık açık görünüyor. Açığı nasıl kapatacaksınız? Karşı taraf yüzde 40 civarında. Kilit parti HDP’dir. HDP’yi şeytanlaştıran politikayı doğru bulmuyorum. Oraya ihtiyacımız var. Çelebi’nin siyaseten yarayacağını düşünmüyorum. Zaten Perinçek var yeterince. Bizimkiler karşı cepheden tuğla kopardık diye bakıyor. Antalya’dan bir aldık, Manisa’dan aldık. Ne faydası var? İyi Parti’yi çökerttik mi? İyi Parti büyüyor.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha