• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Aşırı sağ Avrupa’nın DAİŞ’idir, katliam şebekesini temsil etmektedir

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Aşırı sağ Avrupa’nın DAİŞ’idir, katliam şebekesini temsil etmektedir
0 0

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Ankara’da partisinin genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 20:30

CHP’nin YSK’nın İstanbul’daki yerel seçime dair iptal kararına verdiği tepkileri eleştiren Çelik, “CHP YSK’ya yönelik saldırıları devam ettiriyor. Çete demekle başladılar, başka aşamalara geçtiler” dedi ve ekledi:

 

“CHP adayı ve yönetiminin tavır değişikliğinin çok iyi değerlendirilmesini düşünüyoruz. Daha önce seçim yenilenmesine karşı çıkanlar, “Hatalar olabilir, sorumlusu biz değiliz” demeye başladı. Bir hata ortaya çıkmışsa seçim sonucunun içinize sinmemesi gerekir. Bu anakronik bir yaklaşım olarak dikkat çekiyor. Bu kadar eminseniz bütün oyların yeniden sayılması için neden güçlü bir duruş ortaya koymadınız?”

 

23-26 Mayıs arasında gerçekleşecek Avrupa Parlamentosu seçimlerine de değinen Çelik, kıtada merkez sağın güç kaybetmesine dikkat çekti:

 

“Avrupa çapında merkez sağ diye bir figür kalmadığını, herkesin aşırı sağın ajandasını kullandığını görüyoruz. Müthiş bir Erdoğan ve İslam karşıtlığı var.

 

“Eğer merkez sağ ve soldaki siyasetçiler AP seçimlerine yaklaşırken aşırı sağa veya sola göz kırpan uygulamalardan vazgeçmezlerse Avrupa demokrasisini bu gruplar yutacak.

 

“Bunların yaptıkları zihinlere soyut Berlin Duvarları inşa etmektir.

 

“Aşırı sağ Avrupa’nın DAİŞ’idir. DAİŞ nasıl bir katliam şebekesini temsil ediyorsa aşırı sağ da aynı şeyi temsil etmektedir.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha