• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP verilerine göre İstanbul'da iki aday arasındaki fark 17 bin 919

AKP verilerine göre İstanbul'da iki aday arasındaki fark 17 bin 919
0 0

CHP Sözcüsü Öztrak, İstanbul’daki son oy sayılarını açıkladı. Öztrak, “Saat 12.30 itibariyle İstanbul’da sandıkların 15 bin 249’unun sayımı bitmiştir. Sayın Ekrem İmamoğlu 17 bin 919 oy farkıyla öndedir” dedi.

6 Nisan 2019 Cumartesi 16:56

AKP tarafında yapılan açıklamalarda ise iki aday arasındaki oy farkı paylaşılmıyor. Hükümete yakın medyada da AKP'nin açıklamalarına yer veriliyor.

 

Hükümete yakın gazetelerden Star'da yer alan haberde ise AKP verilerine yer verildi. Haberde paylaşılan bilgi, CHP Sözcüsü Öztrak'ın paylaştıklarıyla örtüşüyor.

 

Star'da yer alan habere göre AKP İstanbul İl Başkanlığında bulunan 24 TV muhabiri Adem Hançer, iki aday arasındaki oy farkına ilişkin son dakika rakamlarını açıkladı. Buna göre, aradaki fark 17 bin 919’a geriledi.

 

24 Muhabiri, “Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasındaki fark 17 bin 919’a inmiş durumda bulunuyor. Şu anki rakam bu şekilde, ancak İstanbul’da birçok ilçede sayımlar devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

 

Hem geçersiz oyların hem de yanlış tutulan sandık tutanaklarının sayıldığını söyleyen Hançer, “Oyların tamamının sayıldığı ilçeler de var. Buralarda da işlemler devam ediyor. Geçersiz oyların sayılması noktasında karar verilen son 12 ilçede de sayımlar devam ediyor.” dedi.

 

Her sayılan sandığın ardından YSK’yw bilgi verildiğini anlatan Hançer, YSK’nın da bu verileri sistemlerine işlemekte olduğunu söyledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha