• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ali Babacan: Hiçbir zaman tarikata üye olmadım, aklımı asla hiç kimseye teslim etmedim

Ali Babacan: Hiçbir zaman tarikata üye olmadım, aklımı asla hiç kimseye teslim etmedim
0 0

Demokrasi ve Adalet (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı programda “Herhangi bir tarikata üye misiniz?” sorusuna “Hiçbir zaman tarikata üye olmadım, aile olarak akla çok önem veriyoruz” diye cevap verdi

9 Mayıs 2020 Cumartesi 20:47

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bidebunuizle programında, gazeteciler Yavuz Oğhan ve Akif Beki’nin sorularını cevaplandırdı.

 

Babacan’ın ekonomi yönetimine dair eleştirileri vardı.

 

“Merkez Bankası sadece rezervleri eritmedi, kredibilitesini de kaybetti”

 

Hükümetin ekonomide büyük hatalar yaptığını ve yapmaya devam ettiğini öne süren Babacan sunları söyledi:

 

Türkiye’nin zaten mali bünyesi, finansal bünyesi bu kriz salgınından önce oldukça zayıflamıştı. Merkez Bankası’nın rezervleri önemli ölçüde erimişti. 136 milyarı gören rezervler, 85 milyona indi şu anda brüt, nette 25, hatta snam anlaşmalarında ve Hazine'nin Merkez Bankası'nda tuttuğu mevduatları düşünürseniz rezervler eksi. Merkez Bankası sadece rezervleri eritmedi, aynı zamanda kredibilitesini kaybetmiş bir Merkez Bankası idi.

 

“Tarikata üye olmadık”

 

Babacan, “Herhangi bir tarikata üye misiniz?” sorusuna da şöyle cevap verdi:

 

Hiçbir zaman olmadım. Benim annem, babam da hiçbir zaman olmadı. Ailemde hiç kimse olmadı, yakın çevremi söylüyorum. Çünkü biz açıkçası aile olarak akla çok önem veriyoruz. Ben aklımı asla hiç kimseye teslim etmedim bugüne kadar. Her zaman kendi hür irademle hareket ettim.

Benden büyük tek bir irade var, o da ilahi irade. Onun haricinde ben kendi irademle hareket ettim.

 

Hayatımın her aşamasında, AK Parti içerisinde dahi. Bunları neyden anlayabilirsiniz. Aşağı yukarı 17-18 yıllık bir AK Parti geçmişim var. Ve o süre içerisinde benim açıklamalarım var. Bütün görüntüleri tarayın, ağzımdan çıkan her şeyi tarayın. Ben hepsinin altına imzamı atarım.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha