• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ankara’da kritik görüşme: Buldan AB ülkelerinin büyükelçileriyle bir araya geldi

Ankara’da kritik görüşme: Buldan AB ülkelerinin büyükelçileriyle bir araya geldi
0 0

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Avrupa Birliği-Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi Nikolaus Meyer-Landrut'un ev sahipliğinde düzenlenen yemekte AB’ye üye ülkelerin büyükelçileriyle bir araya geldi.

2 Aralık 2021 Perşembe 13:24

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcüsü Hişyar Özsoy ile birlikte, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi Nikolaus Meyer-Landrut’un ev sahipliğinde düzenlenen yemekte AB’ye üye ülkelerin büyükelçileriyle bir araya geldi.

 

HDP’den yapılan açıklamada, Buldan’ın görüşmede, Türkiye’de yaşanan siyasi ve ekonomik krize dair partisinin görüşlerini paylaştığı, yaklaşan seçimlere dair kamuoyundaki tartışma ve araştırmaları değerlendirdiği kaydedildi.

 

Görüşmede ayrıca Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Selahattin Demirtaş kararlarının uygulanmamasına, İmralı’da Abdullah Öcalan’a tecrit uygulamalarının devam etmesine, Kobani Davası ve kapatma davasındaki son gelişmelere dair fikirlerini paylaştığı kaydedildi.

 

Açıklamada, toplantıda büyükelçilerden gelen çok sayıda soruya da cevap veren Buldan’ın, ‘sonu gelmeyen baskı, tutuklama ve yargılamalara rağmen HDP’nin gücünü artırmaya devam ettiğini, önümüzdeki dönemde Türkiye siyasetinde sonuçları belirleyen bir aktör olarak ülkenin ihtiyaç duyduğu siyasal dönüşümde önemli bir rol oynayacağını özellikle vurguladığı’ kaydedildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha