• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Arınç: Erdoğan'a, "Gül'e, Davutoğlu'na, Babacan'a veya bana görev verin" dedim

Arınç: Erdoğan'a,
0 0

Yeni parti iddiaları hakkında konuşan Bülent Arınç, "Yeni parti kurulsa bile başarı şansı yok çünkü Türkiye 2001 şartlarında değil" ifadelerini kullandı.

20 Mart 2019 Çarşamba 09:34

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç, 24 Haziran seçimleri sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ve "Sorumlulukları paylaşın. Çok iyi bir diplomasi kadromuz var. Abdullah Bey olur, Davutoğlu olur, Ali Babacan olur, ben olurum veya bir başkası olur” dediğini aktardı.

 

Arınç, Habertürk'ten Kübra Par'ın sorularını yanıtladı; gündeme ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. 

 

Yerel seçim sonrası yeni bir parti kurulacağı iddiasıyla ilgili olarak "Hakkımı helal etmem" dediği hatırlatılan Arınç, "2001'de AK Parti'yi kurarken, başka bir partinin içinden gelerek yeni bir parti kurmadık. Fazilet Partisi kapatılmıştı. Kendimiz bir sorgulama yaptık, bir kısım arkadaşlarımız yine Erbakan Hocamızın gösterdiği istikamette Saadet Partisi'ni kurdu. Biz böyle bir partiye gitmeyeceğimize karar verdik, gidip hocamıza da durumu anlattık. Ondan sonra kendi partimizi kurduk" ifadesini kullandı.

 

Erdoğan ile yaptığı görüşmeyi anlatan Arınç, "Bana, Abdullah Bey’e, Davutoğlu’na, Ali Babacan’a özel görev verin" dediğini söyledi. Yeni parti iddiaları hakkında da konuşan Arınç, "Yeni parti kurulsa bile başarı şansı yok çünkü Türkiye 2001 şartlarında değil" dedi.

 

Arınç'ın Par'ın sorularına verdiği yanıtlar için tıklayın

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha