• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Arınç’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Reis Bey’li af mesajı

Arınç’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Reis Bey’li af mesajı
0 0

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslendi.

7 Nisan 2020 Salı 18:00

Arınç, Twitter’dan, Necip Fazıl Kısakürek’in “Reis Bey” adlı tiyatro oyunundan uyarlanmış filmden bir sahne paylaşarak, “TBMM’de infaz yasasının görüşüldüğü bu günlerde rahmetli üstadın dev eseri Reis Bey’den merhameti dinlemek ne güzel” diye yazdı.

 

Arınç, başka bir paylaşımında ise Prof. Dr. Faruk Erem’in “Bir Ceza Avukatının Anıları” kitabından alıntıladığı “Suçluyu kazıyınız altından insan çıkar. Amaç suçludaki insanı değil; insandaki suçluyu yok etmektir! Bana öyle geliyor ki adalet yanıldığını anlayınca geri veremeyeceğini baştan almamalıdır” sözlerini paylaştı.

 

Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner ise Arınç'a tepki gösterdi. Metiner Twitter hesabından, “Reis ne demişti: Acırsanız acınacak hale düşersiniz! Aynı merkezin adamları merhamet sömürüsü yaparak içerdeki FETÖ’cüleri kurtarmak için sahnedeler yine! Gün, 15 Temmuz ruhunu kuşanarak topyekun ses yükseltme günüdür. Kripto unsurları deşifre etme günüdür. Haydi Bismillah!” diye yazdı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha