• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Babacan’dan ‘MB’ yorumu: Ne yapsa olmuyor, talimatla faiz düşmez

Babacan’dan ‘MB’ yorumu: Ne yapsa olmuyor, talimatla faiz düşmez
0 0

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, Adana’da partisinin Kozan ilçe binasının açılışında açıklamalarda bulundu.

14 Ekim 2021 Perşembe 16:06

Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkez Başkanı Şahap Kavcıoğlu görüşmesi sonrasında Merkez Bankası’nda yaşanan görevden almalarla ilgili “Talimatla faiz düşmez” dedi. Babacan, “Adını sanını duymadığınız para birimleri Türk lirasından daha değerli oldu” diye konuştu.

 

‘ENFLASYON, TÜİK’İN AÇIKLADIĞININ EN AZ İKİ KATI’ 

 

Türkiye İstatistik Kurumu için ‘Rakamları Ayarlama Enstitüsü’ ifadesini kullanan Babacan, “TÜİK geçenlerde enflasyon rakamlarını açıkladı. Ben çarşıda, pazarda hem esnafa hem de alışveriş yapan vatandaşa soruyorum. TÜİK istatistiki topluyor, esnaf ne yapıyor bizzat işi yapıyor. Vatandaşın yaşadığı enflasyon en az TÜİK’in açıkladığı rakamın iki katı. Açıklanan rakamlar konusunda kimse devletin rakamlarına güvenmiyor” şeklinde konuştu.

 

ERDOĞAN VE UYDURULMUŞ GERÇEKLİK 

 

Devletlerin gücünün itibarlarıyla ölçüldüğünü kaydeden Babacan, “Devletin kendi itibarından alacağı güç yeri gelir ekonomik gücünden, yeri gelir askeri gücünden de üstündür. İktidar ortakları, kendisine oy veren insanlarla bile aralarına aşılmaz duvarlar ördü. Sayın Erdoğan kendisini uydurulmuş bir gerçeklik odasına hapsetti” dedi.

 

 

‘MİLLİ PARAMIZ PUL OLDU’

 

Babacan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu millet kendisine sırtını dönenle, kendisiyle arasına duvarlar inşa edenle yola devam etmez. Daha 2 gün önce Sayın Erdoğan çıktı televizyona iki kelime etti, dolar 9 lirayı geçti. Daha dün gece yine Merkez Bankası yönetiminde 2-3 kişiyi aldı, 2-3 kişiyi attı. Dolar daha da arttı. Ne yapsa olmuyor. Talimatla faiz düşmez. Talimatla dövizin kuru düşmez. Dövizin kuru da faiz de ancak güvenle düşer, güven. Türk liramız, milli paramız pul oldu, pul. Adını sanını duymadığınız para birimleri Türk lirasından daha değerli oldu.

 

‘BEYHUDE ÇABA BUNLAR’

 

10 dolar bozdursan, 10 dolar alsan kimliğinin fotokopisini vereceksin döviz bürosuna. Kafa bu. Siz bununla mı memleketteki dövizin artacağını zannediyorsunuz, bununla mı yastık altındaki dövizin ortaya çıkacağını zannediyorsunuz? Beyhude çaba bunlar.

 

‘GASP EDİLEN TÜM HAKLARI İADE EDECEĞİZ’

 

Bu millet kendisine sırtını dönenle, kendisiyle arasına duvarlar inşa edenle yola devam etmez. Kazanılmış haklardan, tek bir gram dahi eksilmesine müsaade etmeyeceğiz. Gasp edilen tüm hakları da aynen vatandaşlarımıza iade edeceğiz.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha