• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Babacan partisini kurdu: Deva Partisi’nde en fazla 10 yıl genel başkanlık yapılabilecek

Babacan partisini kurdu: Deva Partisi’nde en fazla 10 yıl genel başkanlık yapılabilecek
0 0

Eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın genel başkanlığında kurulan Deva Partisi bugün Ankara’da tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda partinin tüzüğü ve programı da açıklandı.

11 Mart 2020 Çarşamba 16:50

Eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın genel başkanlığında kurulan Deva Partisi bugün Ankara’da tanıtım toplantısı düzenledi.

 

Toplantıda partinin tüzüğü ve programı da açıklandı.

 

Çok sayıda üyeden oluşan çalışma grupları tarafından hazırlanan tüzükte partinin genel başkanının bu görevi en çok 10 yıl yapabileceği belirtiliyor. 

 

Tüzükte partinin Cumhurbaşkanı adayının ön seçim, aday yoklaması veya merkez yoklaması usullerinden biriyle tespit edileceği ifade ediliyor. 

 

Partinin şiddet, sömürü ve ırkçılığı tamamen reddettiğinin ifade edildiği programda ise, “Resmi ve ortak dilimiz olan Türkçenin iyi öğretilmesi esas olmakla birlikte anadile ilişkin talepleri, vatandaşlarımızın kültürel farklılıklarının tanınması, temel bir insan hakkı ve pedagojik bir gereklilik olarak ele alıyoruz. Bu itibarla, anadil hakkı kapsamında bütün vatandaşlarımızın anadillerini kullanmaları e geliştirmeleri için gerekli düzenlemeleri yapmayı hedefliyoruz” denildi.

 

KAYNAK: INDEPENDENT TÜRKÇE - CİHAT ARPACIK

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha