• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bahçeli: Bu CHP Atatürk'ün CHP'si değildir. Bu İP iyi falan hiç değildir

Bahçeli: Bu CHP Atatürk'ün CHP'si değildir. Bu İP iyi falan hiç değildir
0 0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Isparta mitinginde halka hitap etti.

20 Mart 2019 Çarşamba 18:36

Isparta'da konuşan MHP lideri Bahçeli, Millet İttifakı'na yönelik eleştirilerini sürdürdü, "Bu CHP Atatürk'ün CHP'si değildir. Bu İP iyi falan hiç değildir" dedi.

 

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

 

"Isparta Cumhur İttifakı kapsamında yer almayan bir ilimizdir. Bu kentimiz Cumhur Ittifakı kapsamı dışında olsa da siyasi üslubumuz, söz ve değerlendirmelerimiz Cumhur İttifakı'nın doğasına uygun olacaktır. Çünkü beka için milli karar cumhur için istikrar diyoruz. AK Partili kardeşlerimizle omuz omuza yürüyoruz. Cumhur İttifakı Türkiye'nin güvencesidir. 

 

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri muhtevası bakımından önceki seçimlerden farklıdır. Gerçekleştireceğimiz seçimlerde sadece yerel yönetimleri belirlemeyeceksiniz. Beldiyelerin emin ellerde olması insanların huzur ve istitikrarı demektir. 31 Mart seçimleri bir beka seçimidir. Zillet ittifakı geleceğimizi karartmanın arayışına girmiştir. Cumhurun geleceğine kast etmek için kolları sıvamışlardır. Kandil talimatı vermiş CHP uygulamaya geçmiştir. 2023 hedefimizi dinamitlemek isteyenler kafasını kaldırmıştır. 

 

PKK'nın siyasi uzantıları zillet ittifakına monte olmuşlar, küstah pazarlıklar yapmışlardır. Yalan zilletin ruhuna işlemiştir. YPG PKK sempatisi bunların iradelerini harap etmiştir. 15 Temmuz'da işgala müsaade etmeyen aziz milletimiz 31 Mart'taki kuşatma hareketine izin vermeyecektir. Cumhura diş bileyenleri pişman edecek misiniz? 

 

CHP, HDP, İP bir olup terörle mücadelemizi sulandırdılar. Küresel finans baronlarının milli ekonomimizi tehdit etmelerine sessiz kaldılar. Bunlara kalsa ülkemizi emperyalistlere teslim ederdik. Bunlara kulak versek milli bekamıza göz dikenlere sessiz kaldırdık. Teslimiyete göz yummayız. Cumhurda buluşmak için fedakarlık yapmalıydık. Kirli komploların karanlık tuzakların aziz milletimizi hedef almasına rıza gösteremezdik. Zilletin ülkemizi kuşatma girişimlerini biliyoruz. Milli bekamıza sahip çıkmak için güç birliği yapıyoruz. 

 

Atatürk'ün Türkiyesinin Kandil'e ipotek edilmesine karşı çıkıyoruz. Kandil'in hazırladığı kanlı isimleri belediyelere sızdırılma girişimlerini beka sorunu olara görüyoruz. Bu CHP Atatürk'ün CHP'si değildir. Bu İP iyi falan hiç değildir. İP'e oy veren kardeşlerim gelin aramızdaki tüm engelleri kaldıralım. Ankara'ya kirli ve karanlık ilişkilerin yumağı haline gelmiş kişiyi aday gösterenlere gelin hesap soralım." 

 

ANTALYA'DA CUMHUR İTTİFAKI TOPLANTISI

 

Bahçeli ardından Antalya'da düzenlenen Cumhur İttifakı toplantısında konuştu. Bahçeli'nin burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar ise şöyle:

 

"İttifakımız birliğe, dirliğe, kardeşliğedir. 82 milyon vatan evladının geleceği içindir. Cumhur İttifakı Antalya'da başarıyla ulaşacak ve istikrarın kalıcı hale gelmesini sağlayacaktır. Sayın Menderes Türel Antalya için şanstır. Türel'in kazanması Antalya'nın kazanmasıdır. Partimizin ilçe adayları bizim için ne kadar değerliyse AK Parti'nin adayı da o kadar değerlidir. Cumhur İttifakı Antalya'nın umudu tertemiz ufkudur. 

 

11 gün sonra geleceğinizi tayin edeceksiniz. 31 Mart seçimleri diğerlerine göre birkaç bakımdan önemlilik arz etmektedir. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilk yerel seçimlerin yapılıyor olmasıdır. Kazanımların devam etmesi açısından bu seçimler son derece önemlidir. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü öncesinde yapılan son yerel seçimlerdir. Türkiye'nin oyalanmaya hali yoktur. Kısır tartışmalara harcayacak vakti de kalmamıştır. Bu durum bir beka meselesidir.

 

Bizim tarihe karşı ertelenemeyecek görevlerimiz vardır. Ülkemiz bugüne kadar  ağır ve çetin imtihanlardan geçmiştir. Hain darbe girişimi esnasında kimsenin önüne sandık koyulmadı. Milletimizin kararlı duruşu hainleri deliye çevirdi. İhanet senaryolarına hergün yenisini eklediler. Türkiye'nin istikrarı bunların kanına dokunuyor. Sınırdışı operasyonlarımız bunların ekmeğini kesiyor. 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'nın zayıflayıp tökezlemesini dört gözle bekliyorlar. Cumhur İttifakı zayıflarsa bunlara gün doğacaktır. Tankın önünde eğilmeyen milletin zilletin önünde eğilmesini beklemek tam bir ahmaklıktır."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha