• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bahçeli: Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz

Bahçeli: Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz
0 0

Bahçeli, Anadolu'nun savunmasının, Anadolu'da yapılmayacağını savunarak, "Bu hattın stratejik noktalarından birisi olan Kabil'e kadar uzanır. Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz" diye konuştu.

30 Ağustos 2021 Pazartesi 11:18

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anadolu'nun savunmasının, Anadolu'da yapılmayacağını savunarak, "Bu hattın stratejik noktalarından birisi olan Kabil'e kadar uzanır. Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz" diye konuştu.

 

Ankara'da Etimesgut Belediyesi tarafından yaptırılan 'Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nın açılış töreninde konuşan Bahçeli, Türk askerinin Kabil'den tahliyesinin doğru bir tercih olduğunu vurguladı ve "Ancak ihtiyaç hasıl olursa, Türkiye'nin karşılıklı mutabakat çerçevesinde Afganistan'da bulunması tarihin, kültürün ve inancımızın gereğidir" dedi.

 

Öte yandan Afganistan'dan kaynaklanabilecek bir düzensiz göçün de engellenmesi gerektiğini aktaran Bahçeli şöyle konuştu:

 

"Afganistan kaynaklı düzensiz göçü Kabil'de, muhataplarıyla konuşa konuşa, tam bir uzlaşma içinde köklü çözümlerle engellemek asıl öncelik olmalıdır. Kaldı ki, bizim orada din kardeşlerimiz ve soydaşlarımız vardır. Doğu Türkistan'daki soydaşlarımız ne ise Afganistan'daki kardeşlerimiz de aynısıdır. Bu konu bir milli şuur, bir tarih şuuru konusudur."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha