• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bahçeli'nin il başkanına bile tahammülü yok... "Başkanlık anayasası"nı eleştiren MHP'li İl Başkanı görevden alındı

Bahçeli'nin il başkanına bile tahammülü yok...
0 0

AKP ile MHP'nin anlaşıp TBMM'ye getirdiği 'başkanlık anayasası' hakkında görüşün dile getiren MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Raşit Demirel görevden alındı.

11 Ocak 2017 Çarşamba 14:30

MHP Afyonkarahisar İl Yönetimi, Genel Merkez kararıyla feshedildi. Afyonkarahisar İl Başkanlığı'na gönderilen yazıyla MHP İl Başkanı Raşit Demirel görevinden alındı, yönetim kurulu da feshedildi. Afyonkarahisar'daki yerel basına yansıyan bilgilere göre Raşit Demirel geçtiğimiz günlerde bir sohbet esnasında AKP ile MHP'nin anlaşıp TBMM'ye getirdiği 'başkanlık anayasası' hakkında görüşünü beyan etti. Demirel ve yönetimi görüşün beyan edilmesinin ardından görevden alındı.

 

"SANKİ ÖNEMLİYMİŞ GİBİ ANAYASA BATAKLIĞINA SAPLANDIK"

 

Genel Merkez'in görevden aldığı Raşit Demirel bugün bir basın toplantısı düzenledi. Açıklamasında, "Hiçbir hukuk dışı, gayri ahlaki ve akçeli işlerin içerisinde bulunmadık. Siyasi kaygı taşımadık. Kısacası, siyaseti hedefimiz olmaktan uzak tuttuk" diyen Demirel, "Son günlerde en önemli konumuz terör ve ülkenin bölünmez bütünlüğü olması gerekirken, sanki savaş ve terörden daha önemliymiş gibi anayasa değişikliği bataklığına saplanıp kaldık" ifadelerini kullandı.

 

MHP'nin her defasında 'önce ülke ve millet' dediğini anlatan Demirel, AKP'nin de 'önce başkanlık' karşılığı verdiğini söyledi. 'Başkanlık sistemi'nin MHP içinde 'yarılmalara ve kırılmalara' sebep olduğunu dile getiren Demirel, AKP'li Burhan Kuzu'nun geçtiğimiz günlerde yaptığı, "Türkiye’de AKP ve CHP kalacak, yani iki parti olacak" açıklamasını hatırlatıp şu ifadeleri kullandı:

 

"ÇELME TAKIP AYAĞA SIKMAYA ÇALIŞAN KİŞİLER TAHAMMÜL SINIRLARINI ZORLUYOR"

 

Sayın Başbakan ile diğer bakan ve AKP milletvekilleri ise her fırsatta başkanlığın önü açılıyor, başkanlık geliyor demekten geri kalmadılar. İşte bu beyan ve demeçler onbinlerce MHP’liyi endişeye sevk etmiştir. 47 yıllık mazisi olan MHP’nin birlik ve beraberlik için gösterdiği gayrete karşı, AKP’nin ısrarla birlik ve beraberliğimize zarar vereceğini düşündüğümüz başkanlık sisteminde ısrarcı olması, hepimizi derinden düşündürmektedir. İki haftadır basın toplantılarımızda bu konuyu sizlerle işlemeye çalışırken, hayatları boyunca teşkilatsız yaşamayı ve davranmayı kendilerine tarz edinen, teşkilatçılığın tanımını yaparken bu konuda uzman edasıyla ahkam kesen, genelde sürekli çelme takma, ayağa sıkma, paçadan asılma ve iç çekişmeyi sürekli zinde tutmaya çalışan bazı kişiler, tahammül sınırlarını zorlamaya başlamışlardır.

 

"DÜZELTMEK İSTEDİK, VAZGEÇİREMEDİK"Siyasi rakiplerimize karşı kullanmamız gereken enerjimizi, sürekli kendi içimizde harcamamızın beyhude olduğunu, bu tür davranışların partimize faydadan çok zarar verdiğini düşünmekten uzak sadece kişisel dürtülerini tatmin etmek ve kendilerini göstermek için işaret fişeği atan arkadaşlarımızın bu davranışları, partimizin atak siyasetinden çok savunma siyaseti yapmasına mecbur bırakmaktadır.. Görev aldığımız iki yıl içerisinde bu durumu düzeltmek için gayret sarf etmemize rağmen arkadaşlarımızı maalesef bu alışkanlıklarından vazgeçiremedik.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha