• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bakan Nebati’nin kapalı toplantı konuşması sosyal medyada: "ÖTV artırımına mı gitsek’ dedik, Kılıçdaroğlu yanlış anladı"

Bakan Nebati’nin kapalı toplantı konuşması sosyal medyada:
0 0

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aksine, Özel Tüketim Vergisi’ni (ÖTV) artırmayı planladıklarını söyledi.

11 Ağustos 2022 Perşembe 17:09

Bakan Nebati'nin İstanbul’un Ümraniye ilçesindeki bir kapalı toplantıda bulunanlara, ÖTV artırmayı düşündüklerini söyleyerek, Kılıçdaroğlu’nu hedef aldığı video kaydı sosyal medyada yayınlandı. 

 

Toplantıdan sızdırılan videoda Nebati, şunları söyledi: “‘ÖTV artırımına mı gitsek’ dedik bu genel başkan (Kemal Kılıçdaroğlu) yanlış anlamış bizi; yanlış dinlemiş. ‘ÖTV indirilecek’ dedi. ‘ÖTV indirilecek’ deyince de millet araba almamaya başladı. Almamaya da devam etsin. (Gülüşmeler) Biz kendi aramızda demedik mi ‘Ya şu ÖTV’yi artıralım da şeyi biraz kıralım.’”

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ÖTV indirimi ile ilgili yaptığı açıklamasında, "Birkaç ay araç almayı ertelerseniz, Bay Kemal olarak sözümdür: İkinci el araba parasına, sıfır araba aldıracağım sizlere" diyerek iktidara geldiklerinde ÖTV indirimi yapacaklarını ve ilk kez araç sahibi olacaklardan ÖTV alınmayacağını söylemişti. 

 

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamayı yapmasından birkaç saat sonra ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a motorlu araç özel tüketim vergisi (ÖTV) ve matrahlarının alt-üst sınırını üç kata kadar artırma veya sıfıra indirme yetkisine dair tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Söz konusu tebliğin, ilgili kanunda geçen Ekim ayında yapılan değişikliğin tebliğe işlenmesi olduğu öğrenilmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha