• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: HDP'nin kapatılması lazım

 BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: HDP'nin kapatılması lazım
0 0

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyım atanmasıyla ilgili, "HDP adı altında PKK'ya hizmet eden bu partinin aslında kapatılması lazım” dedi..

25 Ağustos 2019 Pazar 16:34

Destici, gazetecilere yaptığı açıklamalarda eşi tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde öldürülen Emine Bulut cinayetine de değindi. Destici, "Burada başta devleti yönetenler olmak üzere toplumdaki herkesin mesuliyeti ve sorumluğu var. Kalıcı ve önleyici tedbirler şart. Bulut'u yavrusunun gözleri önünde katleden cani aynı şekilde can vermeli. Bir başkası da bunu yapamamalı. Bu hem inançlarımıza göre, hem vicdana göre, hem de hak, hukuk ve adalete göre yerine gelmesi için şart" diye konuştu.

 

'İDAM GERİ GETİRİLMELİ'

 

Destici, Emine Bulut’un eski kocasının “Giderim paşa paşa yatarım. Nasıl olsa ceza indirimi var” sözlerini hatırlatarak “Bu hesabı yapamamalı. Bizim ceza kanunlarımızı yeniden gözden geçirmemiz gerek. Ama, mutlaka idamı geri getirmemiz lazım." dedi. 

 

HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyım atanmasının doğru olduğunu savunan Destici, "Peşinin de gelmesi lazım. Çünkü sadece bu üç belediye değil onlarca, belki yüzlerce belediye var. Bugün HDP adı altında PKK'ya hizmet eden bu partinin aslında kapatılması lazım” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha