• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye göre yerel seçimde Kürt halkı yine HDP'ye oy verirse yine kayyım atanmalı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye göre yerel seçimde Kürt halkı yine HDP'ye oy verirse yine kayyım atanmalı
0 0

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kürt halkının kime oy vermemesi gerektiğini söyledi, 'Oy verirlerse yine kayyım atanmalı' dedi.

18 Kasım 2018 Pazar 19:17

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Bölge illerinde belediyelere kayyım atanmasının doğru bir karar olduğunu savundu ve halkı tehdit etti: "Yine terör örgütü PKK'ya ve onun türevlerine destek olmaya kalkarlarsa yine kayyum atanması en doğru yol olacaktır."

 

DHA'nın haberine göre Eskişehir'de partisinin Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen 8'inci Olağan İl Kongresi'ne katılan Destici, BBP'nin kendi adayı ve kendi amblemiyle seçimde yer alacağını söyledi.

 

Bölge illerindeki duruma değinen Destici, "Belediyelere kayyım atandığında bazıları sözde demokrasi havarisi kesilerek, bunun yanlış olduğunu ifade ettiler. Ama şu anda herkes kabul etti ki, bu doğruydu. Şayet, bazı noktalarda yine böyle sonuçlar çıkar, yine terör örgütü PKK'ya ve onun türevlerine destek olmaya kalkarlarsa yine kayyum atanması en doğru yol olacaktır" dedi.

 

Destici, HDP ve DBP'yi "PKK'nın siyasi uzantısı" olarak tanımladı ve "Daha doğru olan yol, orada bölgede yaşayan kardeşlerimizin PKK'nın siyasi uzantısına artık bir oy bile vermemeleri gerekmektedir. O bölgede, PKK'nın siyasi partisinin dışında kim önde gözüküyorsa, bizim desteğimiz ve oyumuz da vatan evlatlarının yanında olacaktır. Biz Büyük Birlik Partisi olarak hem yerel hem de genel seçim tecrübesi yüksek olan bir siyasi partiyiz. Bu seçimlerde de Allah'ın izniyle bütün seçim çevrelerinde kendi adayımızla, kendi amblemimizle yer alacağız."

 

ERDOĞAN DA AYNI ŞEYİ SÖYLEMİŞTİ

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 7 Ekim'de Ankara Kızılcahamam'da yaptığı konuşmada "Bu seçimlerde de teröre bulaşmış olanlar, sandıktan çıkacak olurlarsa, öyle bekleyelim şu olsun bu olsun yok. Anında gereğini yapıp kayyım tayinleriyle yolumuza devam edeceğiz" ifadelerini kullanmıştı. Seçimlere AKP'den giren ve milletvekili seçilen Destici de bu açıklamasıyla Erdoğan'ın izinden gitti. (

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha