• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bekir Bozdağ: "Yedi ilde yeni idare ve bölge adliye mahkemeleri kuruyoruz"

Bekir Bozdağ:
0 0

Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı'nda konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 7 ilde yeni idare ve bölge adliye mahkemeleri kurulacağını söyledi.

17 Mayıs 2022 Salı 23:51

Bozdağ konuyla ilgili, "Yeni dönemde de yeni mahkemeler kurma konusunda adımlar atacağız.Dün imzaladım: Ağrı, Kars, Bingöl, Kırklareli'nde yeni idare mahkemeleri kuruyoruz. Ayrıca Tekirdağ, Malatya ve Denizli'de bölge adliye mahkemeleri kuruyoruz." dedi.

 

Bununla birlikte NATO konusunda Türkiye'nin doğru tavrı koyduğunu söyleyen Bozdağ, "Yine hatırlayın Suriye'de oradaki yaşanan olaylarda, Türkiye'nin topraklarına her gün bombalar düşerken ve Suriye sınırından ülkemize insanlar ölümle yaşama tercihi noktasında bırakılırken... ne Avrupa Birliği verdi ne NATO (destek) verdi.

 

"Şimdi bakın Ukrayna'ya her şeyi veriyorlar. Biz NATO üyesiydik, şimdi Ukrayna NATO üyesi değil, her şeyi veriyorlar ama NATO üyesi olan Türkiye'ye hiçbir şey vermiyorlar. Bizim bunu görmemiz, geçmişte Yunanistan'ın Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile alınma sürecini de hatırlayarak, önümüze ona göre bakmamız lazım." diye konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha