• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Burhan Kuzu: Başkanlık sistemini tartışmaya açmak, ülkemizin geleceğine yapılacak en büyük ihanettir

Burhan Kuzu: Başkanlık sistemini tartışmaya açmak, ülkemizin geleceğine yapılacak en büyük ihanettir
0 0

Eski AKP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne yöneltilen eleştirilere dün gece kişisel Twitter hesabında tepki gösterdi.

28 Haziran 2019 Cuma 10:03

"Muhalefet liderlerinin sözlerini hayretler içerisinde takip ediyorum. İstanbul seçimleri bir referandum değildir. Bir bilim adamı olarak açıkça ifade edeyim, yeni yeni rayına oturmaya çalışan Cumhurbaşkanlığı Sistemini tartışmaya açmak,bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür" diyen Kuzu, şöyle devam etti:

 

"Eski Türkiye, koalisyonlar, 3 aylık hükümetler ve kriz hayali kuranlar boşuna heveslenmesin. Türkiye, yeni yönetim sistemi ile güçlenerek yoluna devam ediyor. Milletimiz yeni sistemi sahiplendi. Önümüze bakalım. 16 Nisan ve 24 Haziran‘da milletin verdiği karara saygı duyun.

 

AK partimizin 17 yıllık iktidarı süresince yapmış olduğu en büyük icraatı ve benim de mimarı olduğum başkanlık sistemini tartışmaya açmak, ülkemizin geleceğine yapılacak en büyük ihanettir. Parlamenter sistemin koalisyonlar mezarlığını hortlatmak siyasi istikrarın bitişi demektir."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha